Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


older | 1 | .... | 16 | 17 | (Page 18) | 19 | 20 | .... | 23 | newer

  0 0


   photo casopis-monsieur-paul-poiret_01_zpscmdkzvhj.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_02_zpswbhpyv4u.jpg

  Z mojí podzimní návštěvy Francie jsem si mimo jiné přivezl tuto nádhernou a velice zajímavou knihu: Monsieur - Elegance et belles manières par la mythique revue de mode, která právě na podzim vyšla. Jedná se o sbírku scanů původních stránek časopisu Monsieur, prvního pánského časopisu o módě a lifestylu na světe vůbec.

  Jeho titulní strana svojí krásně barevnou titulní stranou poprvé zářila v lednu roku 1920 a časopis vycházel do roku 1924. Časopis stejného názvu vychází ve Francii opět od roku 1963 dodnes, a také dnes má ilustrovanou titulní stranu. Začali jej tehdy vydávat ředitel Théâtre des Champs-Élysées, novinář a vydavatel Jacques Hébertot, a slavný módní návrhář Paul Poiret, proslulý svými inovativními návrhy a moderním přístupem k reklamě a marketingu.

  Je úžasné, jak současně a nezastarale články v časopisu působí, i když byly napsány téměř před sto lety. Samozřejmě dnes nečteme o tom, jak se obléct na hon nebo na projížďku parkem, ale styl psaní, témata a body, kterým se články věnují, úplně odpovídají dnešním. Připadám si, jako bych četl ForMen nebo GQ a jejich rady jak se obléct na cestování nebo jaký oblek se hodí na večer.

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_03_zpseue6gtqz.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_04_zpsnksqobd8.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_05_zpsf55vgshs.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_15_zps8iwsv3vv.jpg

  Časopis presentoval pařížskou i světovou módu, častým tématem byly klobouky, mohli jste se tam dočíst o tom, jaké jsou nové módní střihy obleku, barvy vesty, kapesníku a jaké si na ně vyšít monogramy, jak si vybírat a uchovávat parfémy, o útrapách zkoušek u krejčího, jak obléct svého komorníka nebo jak mluvit s dělníkem. 

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_09_zpsingiviwv.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_16_zps6n7ezatg.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_12_zpsre5yl8n4.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_17_zpsaw7nvsf9.jpg

  Dočtete se o tom, že jednodílné koupací úbory z těžkého proužkovaného úpletu z minulé dekády už nejsou v módě, a mají se nosit jednodílné, lehké a barevné plavky s kratšími nohavičkami odhalující ramena a hruď s vyšitým monogramem nebo znakem sportovního klubu vyšitým na prsou, a župany na plovárny a na pláž jsou poprvé barevné. Dočtete se, jak nosit hedvábné prádlo (tedy i pyžama), jaké nosit prsteny a na kterém prstu, jaké rukavice, jaký smoking v létě nebo jak nosit slamáky, a že na automobilové závody se více hodí plstěné klobouky. Zajímá vás, kde a jak nosit kapesník? Co si obléct na tenis a jak nosit psí dečky, které jsou opět v módě?

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_06_zpsfqnsl23y.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_07_zpsziga2j1g.jpg
   photo casopis-monsieur-paul-poiret_08_zpsqodirf8e.jpg  Ilustrace stále převládaly nad fotografií, a je tomu tak možná lépe, protože je zajímavé vidět oblečení nám známé z černobílých fotografií a filmů pro pamětníky v jejich zářivých barvách. Namísto foto editorialů jsou tady opět ilustrace, a spíše než značky tady píšou o stylu a střizích, protože tehdejší elegantní muž šil u krejčího. Tu a tam najdeme reklamu s fotografiemi nebo ilustracemi, na které je hezky a umně vyvedena tehdejší móda.

  A vůbec nejzajímavější je pro mě ta konfrontace pravidel oblékání, o kterých čtu ve starých knihách o etiketě (které sbírám a mám jich asi třicet) a toho, jak se to opravdu dělalo, respektive jak to dělali ti bohatí, kteří se zajímali o módu a trendy, a mohli si dovolit je následovat.

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_11_zpstbbitvlq.jpg

  Třeba můj Společenský rádce pro všechny životní situace z roku 1927 uvádí, že "... redingot patří už dávné minulosti a byl úplně zatlačen cutawayem, smokingem a kombinovaným oblekem". Zatímco Monsieur ve svém zářijovém čísle z roku 1923 píše, že redingot po válce ještě nestihl být vytlačen, a už se opět vrací do módy, a předpovídá, že příští rok jej budou všichni nosit. I když tady možná hraje roli také politická situace, kdy redingot jako symbol císařského dvora jak v Německu tak v Rakousku, nebyl v novém zřízení žádoucí, natož tak u našeho Gutha-Jarkovského, který císaře a "přežité zlozvyky monarchie" hejtoval ještě víc než já lidi v rejoickách.

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_13_zpsdlhpt1wy.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_14_zpsytnbgsef.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_19_zps3cszzfsv.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_20_zpsluw3uqpf.jpg

  Není to žádná sbírka nostalgických reklam na zastaralé a romanticky krásné oblečení a úsměvných článků, ale spíše sonda a pečlivý výběr zajímavých článků o způsobu, jakým se oblékal elegantní muž na začátku 20. let minulého století. Přičemž - jak už jsem zmínil - články působí neuvěřitelně svěže a jsou psány současným tónem, a ne v obvyklém, pro dnešního člověka kostrbatém a strojeném slohu. Aby ne, když se na výrobě časopisu podíleli známí dandyové (dnes bychom řekli metrosexuálové nebo fashionistos), novináři a ilustrátoři. A vůbec ty ilustrace - jsou úchvatné.

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_18_zpshkppmwzv.jpg

   photo casopis-monsieur-paul-poiret_21_zpsdrndwfyg.jpg

  Způsobem psaní a výběrem článků se tak kniha kupodivu hodí i dnešnímu muži, který se zajímá o módu a styl. Teď neříkám, že byste měli začít nosit vlněné jednodílné koupací úbory a psí dečky nebo monokl, ale málokde se dočtete tak zajímavé věci o kloboucích, v jaké kapse a proč nosit kapesník nebo o (ne)výhodách hedvábného prádla. A jak nosit prsteny vám dnes také nikdo neřekne.

  Pokud vás kniha zaujala, na Amazonu ji kupodivu neseženete, prodává se však tady ve francouzském e-shopu Decitre.fr, odkud vám ji do Česka pošlou za 45 € plus necelých 13 € poštovného. Vepředu je úvod ve francouzštině, vzadu pak v angličtině a něčem, co vypadá jako japonština, obsah jsou pak scany původních článků ve francouzštině plné úchvatných barevných a černobílých ilustrací černobílých fotografií. Pokud si chcete přečíst poutavé články, chce to dobré znalosti francouzštiny a bude se vám hodit také znalost tehdejší módy a reálií, na které autoři článků často naráží. Občas tam narazím na výraz, u kterého si pak půl hodiny googlím, co to znamená, a všechny ty souvislosti kolem. Pokud se však zajímáte o módu a nejen tu dvacátých let, dozvíte se spoustu zajímavých věcí :)


   photo casopis-monsieur-paul-poiret_10_zpstavq99mk.jpg

  0 0
 • 03/06/17--17:31: Jako na anglickém venkově

 • photo tvidove-sako-harris-tweed_01_zpstkthtphw.jpg

   photo tvidove-sako-harris-tweed_02_zpsdtvrquq7.jpg

   photo tvidove-sako-harris-tweed_03_zpskxkikytu.jpg

   photo tvidove-sako-harris-tweed_04_zpsvpkvgyjb.jpg

   photo tvidove-sako-harris-tweed_05_zpsjun4cgip.jpg

   photo tvidove-sako-harris-tweed_06_zpsvtxuou3i.jpg

   photo tvidove-sako-harris-tweed_07_zpsqqtpefxi.jpg

   photo tvidove-sako-harris-tweed_08_zps5srgqmzp.jpg

  Při svých návštěvách sekáčů občas objevuji krásné věci. A tak jsem si některé oblékl, abych je vynosil, než na ně bude příliš teplo. Na sobě mám bekovku Bekoff, ponožky Gant s liškami, rámové polobotky F. L. Popper a rukavice Engelmüller. Vše ostatní je ze sekáče. Vlněné kalhoty Bally, svetr Polo Ralph Lauren, sako Harris Tweed a šál ze skotské vlny.

   photo tvidove-sako-harris-tweed_09_zpscdkskpzr.jpg

  0 0


   photo jan-cerny-FW-2017 5_zpsegufk8k7.jpg

  Tvorbu studenta Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jana Černého sleduji už od začátku, a na jeho kolekci jsem se těšil a byl jsem zvědavý, co nám tentokrát ukáže. Ve svých kolekcích přepracovává klasické kousky pánského šatníku a vytváří z nich něco nového. Svoji kolekci na podzim 2017 okomentoval: "Kolekce je o schovávání se za tmavé kabáty, o klucích ze seriálu Pustina, o místních automobilových závodech a diskotéce. Kdybych měl kolekci shrnout do jednoho odkazu, řekl bych: musíme být odvážnější než kdykoliv předtím."

   photo jan-cerny-FW-2017 1_zpspafj8wbg.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 2_zps1drijs0r.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 3_zpsafhmsgec.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 4_zpsr0rjdybt.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 6_zpswioxglnc.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 7_zpstpmigyos.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 8_zpso8k4kuc1.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 9_zpshsbeb9dt.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 10_zpsabq89jgp.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 11_zpsmhmdkkcm.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 12_zpsewmoky2h.jpg

   photo jan-cerny-FW-2017 13_zpsylr7devg.jpg

  Líbí se mně právě to, jak třeba džínovou bundu představí v novém světle - ať už je celá potrhaná a prořezaná, z latexu, nebo je pošitá zelenými flitry. Ten poslední kousek z přehlídky je můj absolutní favorit. Flitry byla zdobená ještě trička, tašky nebo prodloužená mikina s kapucí. Velice mě zaujaly náramky, které však na fotkách nejsou příliš vidět, řetězy s různými přívěsky a ukazováčky a palce namalované na červeno.

  Jsou to sice prvky, které jsou obvykle ženské, ale myslím, že takto představené do pánského šatníku skvěle zapadají.  A i když oblečení v tomto stylingu vypadá docela extravagantně, myslím, že všechny kousky jsou nositelné. Já bych je nosil. Jak říká Honza, buďme odvážnější než kdykoliv předtím :)

   photo jan-cerny-FW-2017 14_zpsrmzzrhcx.jpg

  Celou kolekci Jana Černého si prohlédněte na facebookových stránkách Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, TADY.

  Vybrané prodejní kusy rovnou z přehlídkového mola najdete exkluzivně v The Room by Basmatee (Školská 7, Praha 1) ve středu 22. března od osmnácti do dvaadvaceti hodin, k tomu bude nějaké pití a DJ :)

  0 0


   photo trench-coat-olive-oyl_01_zpsnj8w7ppy.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_02_zpszbnv3vke.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_03_zps72ky1wdq.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_04_zpsmc26e6qv.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_05_zpsvkstel5a.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_06_zpsm7viv0fd.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_07_zps7yelj0c5.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_08_zps3sj8unss.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_09_zps6j1hz6wx.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_10_zpspembwfkc.jpg

   photo trench-coat-olive-oyl_11_zpsmnincjom.jpg

  Už je jaro, tak jsem konečně vytáhl trench coat, který jsem nedávno našel v sekáči, odkud mám také vlněnou vestu. Košile je z Gantu, džíny Levi's 522, ponožky z merino vlny z Ponožkovic, rámové polobotky Loake z Le Premier, sluneční brýle Mango, hedvábná kravata s Olive Oylovou z Pepka námořníka Moschino, rukavice Engelmüller a starožitné kapesní hodinky Ramea na stříbrném řetízku.

  0 0

  Českou značku klasického pánského oblečení a doplňků Blažek asi nemusím představovat. Na jarním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku předvedli kolekci na podzim/zimu 2017/18 a byla úžasná. Oblečení bylo takové, jako je u Blažka zvykem: klasické, elegantní, z kvalitních materiálů a dobře padnoucí. 

  Modely šéfdesignérky značky Blažek Jany Kuťkové však vynikly díky neotřelému a na Blažka nezvyklému a trochu extravagantnímu stylingu Jana Králíčka. Styling hezky kontrastoval s klasickými kousky, zvláště pak ke konci, kdy se ukázali modelové v úchvatném modrém smokingu a klasickém černém s vestou s hlubokým kulatým výstřihem.

  Šály místo opasků, šátky namísto kravat u rozhalenku, kabáty přepásané koženými opasky, vyhrnuté rukávy a ohrnuté nohavice... Většina z toho se dá nosit, takže i klasická móda může vypadat hravě a ne strnule, jak od ní spousta lidí čeká. Ale třeba vesta na holém těle nebo tlusté vlněné ponožky ať zůstanou jen na přehlídkovém mole :)


   photo blazek-mbpfw-fw2017 1_zpsut8vt04s.jpg

   photo blazek-mbpfw-fw2017 2_zpsqoa9vh1f.jpg

   photo blazek-mbpfw-fw2017 6_zpsh4622tqs.jpg

   photo blazek-mbpfw-fw2017 3_zpsuyokyhnd.jpg

  A tady je video z přehlídky:


  0 0


   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_01_zpshfb0oxy0.jpg

   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_02_zpslgqhdusf.jpg

   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_03_zpsdh7vptse.jpg

   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_04_zpsmw1lwku1.jpg

   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_05_zps4ybogz81.jpg

   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_06_zpssngqc6rx.jpg

   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_07_zpsqtbukl5s.jpg

   photo zeleny-oblek-motylek-s-velrybami_08_zpsbac3qhhp.jpg

  Je tady jaro, tak jsem vytáhl svůj oblíbený zelený oblek H&M. Sice je z mačkavé bavlny a má matnou podšívku, takže se krčí ještě víc, ale stejně jej rád nosím. K němu jsem si vzal svůj nový, ručně šitý vázací motýlek Sidesign s velrybami, pouzdro Givenchy, březnové ponožky z Ponožkovic a rámové polobotky Loake, které u nás seženete v Le Premier.

  Také můžete poprvé vidět můj nový náramek Pro Bracelets. Je z pravých kamenů a vyrábí jej u nás až po objednání. To umožňuje vybrat si vlastní kombinaci kamenů a "přívěsku"či symbolu, který je z pravého stříbra. Vybral jsem si stříbrnou hlavu draka a proužkatý achát. Co na něj říkáte? :)

  0 0
 • 04/13/17--00:22: Karl Lagerfeld v Praze


 • photo Karl-Lagerfeld-chodov 1_zps0n0hcbf4.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 4_zpspilmpb2m.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 3_zpsbf62hoic.jpg
   photo Karl-Lagerfeld-chodov 9_zpsgqirlpnf.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 5_zpswwdm3as8.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 7_zpsji2xjugm.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 11_zpsvrskukcu.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 16_zpsgv63yerm.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 8_zpsbs9i9i1u.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 12_zpsbvxmaagy.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 17_zpsjurbopl1.jpg

   photo Karl-Lagerfeld-chodov 10_zpsqkivzlss.jpg

  Pokud jste fanoušky Karla Lagerfelda, určitě teď máte radost, protože Karl Lagerfeld konečně zavítal do Prahy a v obchodním centru Chodov a v Myslbeku otevřel svoje obchody. Najdete tam všechno - dámské oblečení, kabelky, psaníčka a peněženky, cestovní tašky, doplňky, klíčenky, svíčky s Karlovou kočkou Choupette, šátky a parfémy. Včetně kolekcí jako Fly with Karlči nezvykle barevné limitované edice oblečení a doplňků, kterou Karl Lagerfeld vytvořil ve spolupráci s umělcem Stevenem Wilsonem.

   photo Gant-chodov 1_zpsm4uvmaw6.jpg

   photo Gant-chodov 6_zpsvafn22jv.jpg

   photo Gant-chodov 3_zpsbawxpl6f.jpg

   photo Gant-chodov 8_zpsr1ri2cp4.jpg

   photo Gant-chodov 7_zpsl2hevk8l.jpg

   photo Gant-chodov 4_zpsfriopwtg.jpg

   photo Gant-chodov 5_zpsefn4ohdf.jpg

   photo Gant-chodov 2_zpsegackj8w.jpg

  Společnost Vermont Holding, která zastupuje prémiové módní značky na českém, slovenském a maďarském trhu, na Chodově otevřela rovněž obchody značek Gant a Barbour. Gant nosím rád a dlouho. Před dvěma lety předvedli nový koncept značky, kdy Gant představil moderní a mladistvou kolekci, přičemž svoji řadou pro ty, kteří mají rádi klasickou "preppy" módu, naštěstí nadále dělají :)

   photo Barbour-chodov 1_zpsqlcr3jvz.jpg

   photo Barbour-chodov 3_zpsrvzxoi58.jpg

   photo Barbour-chodov 9_zpsklwxnzgw.jpg

   photo Barbour-chodov 2_zpsn7b72ho0.jpg

   photo Barbour-chodov 5_zpsudt8asys.jpg

   photo Barbour-chodov 5_zpsudt8asys.jpg

   photo Barbour-chodov 6_zpsj2nl4hqk.jpg

  Barbour miluji. Kdo by nechtěl nosit stejné outdoorové oblečení jako britská královská rodina? Symbolem značky Barbour je bez pochyb bunda z voskovaného plátna, kterou ve Velké Británii nosí všichni od královny až po zhuleného teenagera na hudebním festivalu, a tartanový vzor opakující se na podšívkách, košilích či šálách. A prošívaná bunda! Vlastním dvě lehké prošívané bundy a podzimní/zimní voskovanou bundu a teď si brousím zuby na tu lehkou variantu. Pak už mně budou chybět jen pořádné holínky a budu připravený na cokoli. V tak krásném oblečení je vám pak úplně líto, že u nás neustále není sychravo jako v Anglii :)

   photo Vermont-lounge-chodov 1_zpsq76huqhj.jpg

   photo Vermont-lounge-chodov 2_zpsbppfpjsm.jpg

  Poslední lahůdkou je Vermont lounge, taková "odpočívárna" pro zákazníky obchodů Karl Lagerfeld, Gant a Barbour navržená v jednoduchém italském designu, která skýtá odpočinek a občerstvení, pokud jste vyčerpaní nákupy nebo se vám prostě nechce sedět v hnusné a neosobní kavárně v nákupním centru, kde vás bude každý očumovat. 

   photo karla-lagerfeld-opening-outfit_zpsjznjq2oy.jpg

  A tady je můj outfit z večírku konaném ku příležitosti otevření těchto obchodů: sako Hugo Boss, košile Karl Lgerfeld, kravata Zara, kalhoty H&M, boty Alfred Sargent.

  Všechny fotky jsou foceny mým Huawei P9. Docela dobré, co myslíte? Osobně jsme rád, že můžu telefonem dělat tak hezké fotky, a nemusím s sebou tahat zrcadlovku :)

  0 0


   photo louis-vuitton-koons-8_zpscsdphswv.jpg


  Vzpomínáte na přerostlé pouťové pudly z nafukovacích balónků? Tak to je Jeff Koons. A u kolotočářů se pravděpodobně inspiroval také tentokrát, když vytvořil kolekci kabelek ve spolupráci (či kolaboraci, jak je dnes in říkat) s firmou Louis Vuitton.

  Minulý týden jsem od LV dostal newsletter s videem, které lákalo na tuto kolekci. Já jsem je přeskočil a rovnou se podíval na fotky - a pak hned do kalendáře, abych se přesvědčil, že je opravdu jedenáctého a ne prvního dubna. 

  Pokud byste čekali, že to bude kolekce kabelek s potiskem, který vytvoří známý umělec tak jako to dělá třeba Jeremy Scott pro Longchamp, mýlíte se. Scottovy tašky pro Longchamp jsou extravagantní jako jeho tvorba pro Moschino, ale v případě Longchamp mě to spojení známé značky s vtipným a hravým potiskem baví.

   photo louis-vuitton-koons-1_zpsnpeliano.jpg

   photo louis-vuitton-koons-2_zpslmbedwko.jpg

   photo louis-vuitton-koons-4_zpsavomcju1.jpg

   photo louis-vuitton-koons-5_zpsrnjisr3f.jpg

   photo louis-vuitton-koons-6_zpsx8adm6yl.jpg

   photo louis-vuitton-koons-7_zpsiyxqlgci.jpg

  Za to Jeff Koons vlastně ani nic nevytvořil - jen dal potisknout už tak drahé kabelky malbami slavných umělců a pro ty úplně blbé a bez vkusu tam dal připevnit jméno daného umělce velkým zlatým písmem, aby to vypadalo úplně vulgárně. Ve videu pak objasňuje, co tím zamýšlel a jak to máme chápat. Bez videa byste se totiž mohli mylně domnívat, že jde o novou kolekci obchodu se suvenýry v musée du Louvre pro bohaté turisty. Podobné věci tam totiž koupíte za pár Euro.


   photo louis-vuitton-koons-9_zpsjdaahcsc.jpg

  Celá kolekce mně připadá stejně kýčovitá, hnusná a nepatřičná, tak jako Fragonardovy obrazy připadaly novému režimu, který jeho zákazníky popravil na gilotině a jeho a šlechtu i s jejich pozlátkem a rokokovým kýčem zavrhl. Předpokládám však, že Asiatky se o ně porvou, a Rusandy si je rády vezmou ke svým plyšovým teplákovkám na víkendové nákupy v Pařížské. Ostatně za ty ceny si je koupí jen někdo, kdo je dost bohatý na to, aby dokázal ukájet svůj vulgární vkus nebo někdo, kdo na sebe chce strhnout pozornost. V tomto ohledu se to LV podařilo.

  Nebo myslíte, že si to někdo koupí proto, že pochopil Koonsův umělecký záměr, a že jej bude vysvětlovat každému jako reakci na "ty mně chceš tvrdit, že to není z obchodu ze suvenýry, a že to stálo tři a půl tisíce dolarů?" Protože jako většina současného umění to postrádá smysl (respektive nenajdete ho tam a musí vám jej někdo vysvětlit) a jediná emoce, kterou vyvolává, je pocit nevkusu. Nebo ne? Jak se vám kolekce líbí?

  0 0
 • 04/19/17--22:41: V čem spíte?

 • photo pyzamo-satenovy-zupan_02_zps8cq3h9gm.jpg

   photo pyzamo-satenovy-zupan_01_zpsr4e1ujoi.jpg

   photo pyzamo-satenovy-zupan_03_zps2fkponxi.jpg

   photo pyzamo-satenovy-zupan_04_zps2ixjf4nv.jpg

   photo pyzamo-satenovy-zupan_05_zpsezte6w0c.jpg

   photo pyzamo-satenovy-zupan_06_zpsg18mozpc.jpg

   photo pyzamo-satenovy-zupan_07_zpsvoduoet1.jpg

   photo pyzamo-satenovy-zupan_08_zpsg4ntisje.jpg

  Vždycky jsem upřednostňoval klasická pyžama před trenýrkami a tričky nebo nátělníky. Tedy kromě léta, kdy je horko ;) A také se mně pár mých čtenářů ptalo, jaké pyžamo nosím nebo jak vypadám po ránu. Kdyby toto byl Instagram, byl by zde hashtag #iwokeuplikethis. I když rozdíl mezi ženou a mužem je to, že muž vypadá většinou stejně, možná má jen rozcuchané vlasy, zatímco o holkách se říká, že napřed vstanou, nalíčí se, a pak se vrátí do postele a uděljí si padesát selfíček, z nichž jedno vyberou a dají na Instagram :D

  V čem spíte vy? Já ještě nosím "zimní" flanelové pyžamo. Mám jich několik a dostávám je od babičky k Vánocům. Oproti obvyklým řečem o měkkých vánočních dárcích z nich mám vždycky radost, protože krásně hřejí a jsou velice pohodlná a měkká (mimochodem, jsou české značky Luiz). Saténový župan jsem objevil ze sekáči, což vyřešilo můj problém, kde takový sehnat, brož v podobě Martini je z dílny Artěl Glass a pantofle s kožíškem uvnitř Crocs z Urbanluxu.

  0 0
 • 04/23/17--17:08: Leopardí kožich


 • photo kozich-leopard-fur-coat_01_zpseqzicxre.jpg

   photo kozich-leopard-fur-coat_02_zpst1xxmdcv.jpg

   photo kozich-leopard-fur-coat_03_zpsowhhdy6r.jpg

   photo kozich-leopard-fur-coat_04_zpskrmxtnfz.jpg

   photo kozich-leopard-fur-coat_05_zpsyhcchli5.jpg

   photo kozich-leopard-fur-coat_06_zps51vbmriz.jpg

   photo kozich-leopard-fur-coat_07_zpshmuhlagh.jpg

   photo kozich-leopard-fur-coat_08_zpsc7vd8ovc.jpg

  Vždycky jsem chtěl nějaký exotický kožich. V tom, že kožešiny se muž nemusí bát, mě utvrdily fotky z módních přehlídek slavných značek a klasický britský módní dům Burberry dokonce ve svojí pánské kolekci na zimu 2012 předvedl kabáty se zvířecími vzory. Dlouho jsem procházel různé sekáče a vetešnictví, až se mně poštěstilo a našel jsem tento kabát. Prodejce říkal, že to bude nejspíš barvený králík a mně se líbil ten vzor, že je z pravé kožešiny, a že mně celkem sedí. Doma jsem se pak na srst díval zblízka a králík to určit není. A podle barvy chlupů ani nevypadá, že by byl barvený, takže se domnívám, že to bude skutečný leopard.

  Předpokládám, že je tak ze 60. let, což snad zavře hubu i ochráncům přírody a veganům, kteří nevidí rozdíl mezi zabíjením tuleňů a nošením starého oblečení, a kteří mě tady tak rádi hejtují, protože se snažím využít oblečení z druhé ruky, aby je nemuseli sežrat moli. A přitom nosí oblečení a boty z polyuretanu a polyesteru.  Není snad lepší unosit vintage oblečení, než je vyhodit a na zemský povrch z hlubin země vyčerpat zkapalněné dinosaury a z nich pak vyrábět v přírodě nerozložitelné materiály? 

  Minulý týden se ochladilo, v noci mrzlo, tak jsem si jej mohl ještě vzít na sebe, než bude ve skříni čekat na příští zimu. Leopardí kožich jsem si vzal přes smoking Hugo Boss, motýlek je Lanvin loves H&M a polobotky Geox, prsten mám ze starožitnictví.

  0 0


   photo ikea-balenciaga_01_zpshxsu1qpm.jpg

  Demna Gvasalia, návrhář své vlastní značky Vetements, a Balenciaga (přečtěte si můj článek o jeho kolekci, která je přehlídkou módního nevkusu a všech faux-pas) opatřuje oblečení a doplňky potiskem log firem, u níž  by většina lidí nechtěla pracovat, protože to považuje podřadné, a navrhuje věci stylu toho nejnevkusnějšího z devadesátých let. Bohatí lidé si tyto věci s radostí kupují za tisíce korun (vlastně Euro) a vlhne z toho nejedna redaktorka Vogue, zatímco v sekáčích jsou věšáky plné přesně toho stejného oblečení zlevněného na pár korun, protože takový hnus nikdo nechce. Rád pracuje s kýčem a používá známé obyčejné a laciné věci, které představuje v novém kontextu.


   photo ikea-balenciaga_02_zpsfsgwpq7i.jpg

  Po tričku s logem DHL (Balenciaga: £185, oficiání e-shop DHL: £4.50) či šále s logem igelitky Aldi, německou obdobou Lidlu, teď přišel s novinkou - taškou, která vypadá úplně jako ta z IKEARozdíl je v tom, že taška Balenciaga je z kůže a ručně vyrobena v Itálii, zatímco tolik oblíbená, prostorná a odolná taška z IKEA je z plastu a na uchách má křiklavé logo.

  Není to poprvé, co nějaký návrhář udělal z laciné věci luxusní kus - už tady byl Marc Jacobs, který proměnil umělohmotné tržnicové kabely na luxusní kožené tašky s logem Louis Vuitton. Demna Gvasalia tak boháčům nabízí repliky věcí, které většina normálních lidí považuje za hnusné a laciné, jen v lepším provedení, co se materiálu a zpracování týče. Taška IKEA totiž stojí 19,- korun, zatímco její kožená "napodobenina" od Balenciaga stojí € 1.700 čili asi 45.000 korun (cena v Amerických dolarech odpovídá asi padesáti tisícům). Což je hodně peněz za kopii laciné tašky IKEA, ale zase ne tolik za tašku od návrháře, když se zamyslíte nad tím, kolik stojí psaníčko Fendi nebo Prada.


   photo ikea-balenciaga_03_zpsus9cxrfe.jpg

  Demna Gvasalia je pravděpodobně přesvědčen, že je nejen návrhář oblečení, ale také umělec, a zpochybňuje představu luxusu a jeho vnímání - asi ve smyslu "sice je to hnusné, ale dobře udělané a z kvalitního materiálu, takže je to luxusní", podobně jako Jeff Koons v kolekci, kterou vytvořil pro Louis Vuitton. Zatímco chudina si na tržnici kupuje padělky Vuittona a Prady, boháči si kupují napodobeniny tašek a oblečení, které nosí obyčejní lidé. Mně to připadá asi stejně luxusní, jako když někdo k hrubě otesané desce přitluče čtyři trámy a tvrdí, že je to designový stůl za čtvrt milionu.

  Kupodivu se rychle vyprodávají všechny jeho výtvory kopírující laciné a běžně dostupné věci. To je tak skvělé nebo ironické koupit si "luxusní" kopii něčeho laciného? Jsou bohatí lidé tak zmlsaní taškami Chanel a přežraní Prady? Celé mně to připadá jako kdyby se ti bohatí lidé chtěli přiblížit těm chudším, ale jen tak na oko. Jako když královna Marie Antoinetta žila svůj sen o selském životě na malebném statku v zahradách versaillského paláce v jako že "prosté róbě" (do které ji ráno oblékla armáda dvorních dam) a v trávě sbírala vejce, která jí tam chvíli předtím naaranžovalo služebnictvo.


   photo ikea-balenciaga_04_zpsaozdipef.jpg

  Nechci se nikoho dotknout, ale v naší zemi žijeme v prostředí, kde se lidé neumí ještě ani slušně obléct, zatímco na západě už jsou tak přežraní blahobytu, že musí "ironicky" nosit nevkusné či laciné oblečení a doplňky, zatímco u nás je lidé nosí nepřetržitě již od té doby, co byly poprvé v módě, a neposunuli se nikam dál, třeba k tomu, jak má správně padnout oblek, že deodorant nebo tekoucí teplou vodu a mýdlo nepoužívají jen buzny, co jsou kvalitní boty, nebo že polyesterové obleky a trekové oblečení a teplákovky nošené ke každé příležitosti jsou zlo.

  Takže také proto odmítám pochopit, že by se to někomu (alespoň u nás) mohlo líbit. A pokud máte tvorbu tohoto pána rádi, zajeďte si někam do sekáče v maloměstě nebo do radotínského sekáče (hrabárna za 10 korun) a kupte si tam celou jeho kolekci za dvě stovky.

  IKEA je prý polichocena a vyjádřila se, že "spousta lidí si teď opravdu může dovolit designérský kousek za méně peněz" a už si z toho sama dělá legraci na facebooku.


   photo ikea-balenciaga_05_zpsfqhmsqrv.jpg

  A na závěr jeden luxusně oblečený muž s taškou IKEA x Balenciaga. Proti gustu... znáte to. I když na druhou stranu, přesně takto vypadal průměrný pražský hipster kolem pětatřicítky v Café v lese před pěti lety...

  0 0
 • 05/07/17--17:04: Tvídové sako a ascot tie

 • photo tvidove-sako-ascot-tie_01_zpsy3nh4uld.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_02_zpscsgwb3ja.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_03_zpsx3gcwsvo.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_04_zpsiqexvuxf.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_05_zps5b5kkhuf.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_06_zps2wfmqgjq.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_07_zpsc34mlnxl.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_08_zpsnskdy9vg.jpg

   photo tvidove-sako-ascot-tie_09_zpsr8yukmif.jpg

  I když je květen, máme celkem studené počasí, a tak jsem ještě - a už asi naposledy - vytáhl tvídové sako a rukavice a také svůj nový šátek, nebo ascot-tie, chcete-li. Máte raději chladno nebo už máte té zimy plné zuby a těšíte se, až bude krásně a teplo? :)

  Na sobě mám džíny Levi's, tvídové sako H&M, košili Carven, šátek (ascot tie) Scoro Coco, vestu ze sekáče, rukavice Engelmüller, starožitné manžetové knoflíčky a prsten, ponožky Pietro Filipi, rámové polobotky F. L. Popper a náramky z polodrahokamů, ten hnědý z tygřího oka je Lavaliere.

  0 0
 • 05/14/17--15:00: Azzaro Chrome Pure

 • photo parfem-azzaro-chrome-pure_01_zpsy8vqe4gx.jpg

   photo parfem-azzaro-chrome-pure_03_zpsmwljgyl5.jpg

  Azzaro Chrome je svěží mužná vůně, která vznikla téměř před dvaceti lety. Letos na jaře se dočkala proměny přidáním dvou nových přísad: fazolek tonka a dřeva Akigal a vznikla toaletní voda Azzaro Chrome Pure. Její vůně je citrusová, dřevitá a orientální.

  Velice se mně líbí ten flakon s kovovým uzávěrem. Azzaro Chrome z flakonu plasticky vystupuje a PURE je vyveden tenkým modrým písmem. Jeho design ej čistý jako název vůně.

  Napřed ucítíte svěží tóny citrusů, které se promění v mužnou, pudrově dřevitou vůni s trochou květinových a kořeněných nót, až vám zůstane cedrový základ, který se mísí s bílým pižmem.

  Stačí dvě stříknutí a budete vonět celý den, vydrží hodně dlouho a příjemně - dost intenzivně na to, abyste jí byli cítit, ale ne příliš silně, že by to bylo otravné. Ideální vůně na léto, která není jen svěží, ale má nějakou podstatu.

  0 0
 • 05/15/17--17:08: Jakub Polanka x Bibloo

 • photo jakub-polanka-x-bibloo_01_zps2o1unwc6.jpg

   photo jakub-polanka-x-bibloo_03_zpsx9odmih4.jpg

   photo jakub-polanka-x-bibloo_04_zpsycfxkqtf.jpg

  Bibloo byl až donedávna e-shop, o kterém jste nejspíš neslyšeli. Prodává především značky jako Calvin Klein, Love Moschino, John Galliano a podobné. Najdete jej ve čtvrtém patře obchodního domu Kotvy, jehož celou plochu zabírá, a kromě zmíněných značek tam najdete také třeba módní časopisy, designový porcelán a v neposlední řadě tvorbu českých návrhářů, které jste mohli vidět třeba na březnovém Mercedes-Benz fashion weeku.

  V dubnu Bibloo představil kolekci, kterou speciálně pro něj vytvořil Jakub Polanka. Což je u nás nevídané - který e-shop prodávající oblečení a doplňky pro milovnice šatů s leopardími potisky Just Cavalli se spojil s českým návrhářem, aby vytvořili exkluzivní kolekci?

  Kolekce pro jaro/léto 2017 má být "vyjádřením žen, které mohou vším, co dokáží, svou spontánností a odvahou říkat FAX OFF všem, kdo je tlačí do nějakých stereotypů. FAX OFF systému... Slogan FAX OFF je také součástí kampaně a je vyobrazen na základních statement modelech kolekce. Inspirací Jakubovi byly tzv. working girls a flash dancerky, které jsou odvážné, rozhodné a mají sexappeal. To by měla kolekce ženě dát. Té, která tančí mezi každodenními problémy s lehkostí a nadhledem..." V kolekci najdete trench coaty, vesty, oversized šaty, kombinézy, sukně, trička i elegantní šaty.

  Přesto se v ní najde pár kousků pro muže; trička, mikiny, ponožky a kšiltovky, z nichž na většině najdete slogan "FAX OFF". Tuto mikinu jsem si z Bibloo den předtím, než se začala oficiálně prodávat (na Bibloo se můžete bezplatně zaregistrovat jako VIP = dostanete nějakou slevu), protože jsem měl obavy, aby nebyla hned vyprodaná a o poslání kolekce jsem se dověděl až později z tiskové zprávy. Nápis FAX OFF, který ihned zaujme a vtipně si hraje s Fuck off, mě baví :) 

  Mikina je v barvě "Polankovy" modré, kterou najdete snad v každé jeho kolekci, oversized-střihu, je ze směsi bavlny a polyesteru, a byla vyrobena v Česku.

  Trochu mě trápí představa, že kvůli prodeji v tak velkém e-shopu by ji za chvíli mohli mít "všichni", ale na druhou stranu, bylo by přece dobré, kdyby si lidé u nás začali kupovat oblečení od českých návrhářů, které bylo vyrobeno v Česku, ne? Je přece lepší investovat do kvalitní mikiny, kterou vytvořil někdo u nás a nemusela cestovat přes celý svět z čínské továrny zaměstnávající děti, ne? #slowfashion.

  Osobně si myslím, že obchod a zároveň showroom v Kotvě vypadá mnohem lákavěji než jak na mě působí e-shop. Prostor je moderní a minimalistický a zboží je tam přehledně prezentováno podle druhu a značek. Výhodou je také přímý výtah z přízemí, takže se nemusíte trmácet po těch šílených eskalátorech!

  Náramek je také od českého návrháře, studenta UTB Zlín Jana Černého, o jehož přehlídce na na březnovém Mercedes-Benz fashion weeku jsem psal. Právě tam mě tento náramek zaujal a tak jsem si jej koupil v The Roomy by Basmatee.

  0 0
 • 05/23/17--22:01: Vínový blazer Galard

 • photo vinovy-blazer-galard_01_zpsxnzrrul5.jpg

   photo vinovy-blazer-galard_02_zpsys0s3ydt.jpg

   photo vinovy-blazer-galard_04_zpsa6qn6lhw.jpg

   photo vinovy-blazer-galard_03_zps4ffncmcn.jpg

   photo vinovy-blazer-galard_06_zpseqbw6pd6.jpg

   photo vinovy-blazer-galard_05_zpstfqtidxw.jpg

   photo vinovy-blazer-galard_07_zpsoinlultx.jpg

   photo vinovy-blazer-galard_08_zpsknmg1tdp.jpg

  Toto sako jsem získal zajímavým způsobem. Potkal jsem jednoho z čtenářů mého blogu. Jen jsme se pozdravili, ale za nějakou dobu se mě ozval, že doma dělá čistku, a protože jsme podobně velcí, zda bych pár kousků nechtěl. Domluvili jsme si sraz v kavárně a kolem stolku, u kterého seděl, visela spousta ramínek s vaky na šaty a na stole ležely doplňky. On mě ty věci postupně ukazoval a vyprávěl mně, kde a jak k nim přišel... Byla tam spousta krásných věcí, a protože mně seděly, dal mně je všechny. Nepřál si, abych jej někde jmenoval a já jsem mu vděčný, protože jsem nejen získal krásné věci, ale když něco dostanete, máte z toho větší radost, než kdybyste si to koupili, a ta věc má příběh.

  Tento blazer z měkké vlněné látky, která připomíná těžší "tričkovinu" bylo šito na míru v salonu Galard a má funkční knoflíky na manžetě, takže ani osmnáctiletý gentleman nemůže nic namítat. Kalhoty jsou z H&M, boty Loake, moje oblíbené zmrzlinové Happy Socks mám z Urbanluxu, manžetové knoflíčky Swarovski, prsten ze starožitnictví a brož do klopy jsem dostal k Vánocům.

  0 0


   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_01_zpsrj590tj0.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_03_zpspccd9jd6.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_02_zpsbjltqray.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_04_zpsq2ztuetk.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_05_zpsmsraz9e3.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_06_zpssqzj632c.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_07_zpszsattvia.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_08_zpsrc6fvrzj.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_09_zpsv5thptsr.jpg

   photo kratasy-oblek-taska-astute-prague_10_zpshisoarwn.jpg

  Před pár lety se objevil nový trend - oblek, který tvoří sako a kraťasy namísto kalhot. Velice se mně líbil, ale nikde jsem nemohl žádný sehnat. Pak jsem  v C&A narazil na tento a mám jej doteď. Kraťasy by mohly být trochu delší a volnější a není to žádná závratná kvalita, ale i po několika letech vypadá pořád dobře, je z příjemné prodyšné látky a nosím jej rád.

  K němu jsem si vzal svoji novou tašku, kterou u nás navrhuje a z italské kůže ručně šije firma Astute Prague. Mají klasickou světlou a tmavou hnědou a černou, ale když jsme viděl tuto modrou, nemohl jsem odolat. Je z pevné, měkké kůže, nádherně voní, a já jsem tak našel tu pravou tašku na víkendy nebo krátké výlety a už se těším, až ji pořádně provětrám :)

  Jen tak mimochodem, v poslední době mě tady někdo hejtuje, že prý z mých článků čiší reklama, a že tady mám uvádět, že za články dostávám zaplaceno. Takže: Ne, toto není reklamní, sponzorovaný článek. Blog dělám proto, že mě baví, ne proto, abych na něm vydělával. Nikdo mně nic neplatí.

  Oblek C&A, boat shoes Gant, taška Astute Prague, náramek Lavaliere, hodinky Festina, sluneční brýle Ray-Ban.

  0 0


   photo sbores-tapas-prague_02_zpssxma28ja.jpg

  Restauraci či spíše tapas bar jsem už jednou navštívil, asi před rokem. A jak jej občas míjím (najdete jej hned u východu z Ungeltu a naproti Chapeau Rouge), řekl jsem si, že se tam musím opět podívat, zvláště když teď mají nové menu. A bylo stejné jako loni - výborné.

  Sabores tapas & vinos je tapas bar, jak název napovídá, a nabízí především španělské speciality; olivy, Jamón Ibérico Joselito, která je označována za nejlepší šunku na světě, nakládané rybičky, tapas - drobná jídla, která jsou ovšem orgasmem na talíři jak pro oko, tak pro chuťové pohárky - ale také grilovaná masa, která si můžete dát jako hlavní chod. Já jsem si dal tři druhy tapas, abych mohl ochutnávat, a k tomu jsem popíjel španělské víno, které mně k jídlu doporučil sommelier.

  První chod bylo tuňákové sashimi na salátu z řasy wakame, s wasabi, zázvorovým gelem a maracujovým jus. Byla to skvělá kombinace syrové ryby s pikantním zázvorem a wasabi, stejně jako maracuja. Čekal jsem, že bude sladká, ale také byla pikantní, a jídlo příjemně osvěžila.

   photo sbores-tapas-prague_03_zpsvbhue9sa.jpg

   photo sbores-tapas-prague_04_zpsdlhgwibm.jpg

  Dalším chodem byla lahodná rybí polévka Brandade, hutný krém s kouskem grilovaného hejka, šafránem a lososovým kaviárem. Musím říct, že by mně nenapadlo dát do horké polévky studený kaviár, který se má za studena jíst, ale jen zvýraznil chuť jemné, ale silné polévky. Polévky já můžu a tato byla božská!

   photo sbores-tapas-prague_05_zpsy2dvhtkt.jpg

   photo sbores-tapas-prague_06_zpsaamfrzb8.jpg

  V Sabores mají Josper gril, což je něco jako gril s troubou, ve kterém se topí uhlím, takže umožňuje připravovat maso na skutečném ohni uvnitř restaurace, aniž by vydával přílišné horko nebo dým. Na něm bylo připraveno beef tataki z galisijského steaku - nádherně ugrilovaný hovězí roštěnec s omáčkou ponzu, liškami a nakládanou ředkvičkou a okurkou. Kousky masa se rozplývaly na jazyku a omáčka a přílohy tvořily oblohu - a nebe v hubě :)

   photo sbores-tapas-prague_07_zpswemmazp3.jpg

  Gurmánský zážitek jsem zakončil sladnou tečkou v podobě crema catalana s "drobenkou", vanilkovou zmrzlinou a pomerančovými chipsy.

  Řeknete si, že tapas je nějaká maličkost, kterou si dáte k vínu, jako třeba olivy nebo sýr, ale tady jsou to spíše degustační sousta a malá umělecká díla, protože jídlo v Sabores nejen skvěle chutná, ale také vypadá. Není to něco "k vínu", ale každý pokrm tady tvoří několik vzájemně ladících dobrot. Jedno nedělní poledne jsem tak strávil skvělým obědem, během kterého jsem ochutnával španělské speciality (a víno).

  Bylo to tak strašně dobré, že jsem nechtěl, abych už ten chod dojedl, a zároveň jsem se nemohl dočkat dalšího! Ideální místo, pokud si chcete "zamlsat" :) nebo pokud chcete posedět s kamarády u dobrého vína a nechcete k tomu jíst jen arašídy.

   photo sbores-tapas-prague_08_zpsepwa9tfe.jpg

  0 0   photo zeman-audience-kralovna_01_zps41oqyemm.jpg

  Jak jste asi zaznamenali, náš slovutný pan prezident byl přijat na audience u královny Alžběty II., která (byť jen formálně) vládne šestnácti zemím světa a jako přes šedesát let vládnoucí královna si zaslouží nějakou úctu, co říkáte? Smutné je, že nevíme třeba to, o čem Zeman s královnou hovořili, protože všichni mluví jen o jeho nevhodném chování a oblečení, a že měl Zeman nevkusné boty. Pak někdo zjistil, čím Miloš Zeman královnu obdaroval...


  Zeman porušil protokol hned mezi dveřmi. Měl být uveden a představen královně, uklonit se (žena dělá pukrle), ta mu podá ruku (jí první nikdo ruku nepodává) a zahájí rozhovor, který se nesmí týkat královské rodiny, královnina věku a politiky. Pokud představuje svoji rodinu, měl by počkat na nějaké pokynutí nebo znamení od královny, jinak má stát dcera v pozadí. Místo toho Zeman spustil monolog jen co se otevřely dveře. Ceremoniáře nepustil ke slovu a hned se hrnul ke královně jako by byli staří známí. Napřed mluvil o tom, že je v Londýně již počtvrté, jak dobře se zná s Tony Blairem, a pak královně velmi nevkusně naznačil, že je stará, když pamatuje již deset premiérů.

  Všimněte si, jak je úplně klidný a bodrý. To mu závidím. Já bych byl na jeho místě velice nervózní, a ztěží bych ze sebe něco vyblekotal. Zeman ale vypadá až příliš uvolněně, jako by vítal starého známého ze Sovětského svazu, se kterým se bude za chvíli objímat a mlaskavě líbat, jako to známe od Husáka s Brežněvem. Takto se přece nechová k devadesátileté královnědámě a vládkyni Spojeného království. Na druhou stranu můžeme být rádi, že na ni v opilosti nespadl, že ji nepozvracel, a že se neptal po popelníčku (i když ten tam nechyběl!). Chybělo jen to žváro v hubě. Ach jo!


   photo zeman-audience-kralovna_02_zpsb1efq6ow.jpg

  Zvláštní je také volba oblečení. Na audience u dvora se podle protokolu nosí žaket, vojenská uniforma nebo kilt (ženy by měly mít klobouk, ale jinak je oblečení manželky a dcery v pořádku). Nevím, jak moc se na to dnes hledí, každopádně Zeman není jediným, kdo se s královnou setkal pouze v obleku. Katastrofou jsou ovšem boty.


   photo zeman-audience-kralovna_03_zpssryn4jxk.jpg

  Při prezidentských volbách všichni zatracovali Karla Schwarzenberga, že je prý starý a nemocný, a prý pořád usíná. Zeman ve svojí funkci velice sešel, na návštěvě v Číně byl tak unavený, že ho museli na focení přivézt (a přivést), neustále se opírá o hůl a kvůli potížím s nohami prý musí nosit zdravotní boty. Pak si ale říkám, že jako prezident má snad prostředky na to, aby si nechal vyrobit boty, které budou vypadat tak, aby je mohl nosit ke společenskému obleku, ne? To je ale těžké chtít, když někomu bez rozpaků připíchává státní vyznamenání  k fleecové mikině. Je až smutné, jak přesně se Zeman do funkce českého prezidenta hodí. Představu typického Čecha totiž reprezentuje naprosto dokonale.


   photo zeman-audience-kralovna_06_zpsqnqgrz10.jpg

   photo zeman-audience-kralovna_04_zpsmlp4dnvt.jpg

  A teď dárky. Je totiž zvykem dát královně při setkání dárek. Když Alžběta II. navštívila v roce 1996 Brno, dostala od tehdejší primátorky granátový šperk inspirovaný soupravou Ulriky von Levetzow (milenkou von Goehteho). Souprava náhrdelníku, brože, náramku (na fotce výše) a náušnic byla vyrobena z osmnáctikarátového zlata a spousty českých granátů.

  Při páteční audienci Alžběta II. také dostala šperk s českými granáty. Brož velkou necelých pět centimetrů z pozlaceného stříbra a šátek s motivem díla Václava Hollara. František Lutonský, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT, na svém Twittteru zveřejnil odkaz na e-shop, kde byla brož koupena. Není to přesně ta za čtyři tisíce, o které píše, ale tato, se čtyřmi řadami kamenů za 8.450 Korun. Pokud chcete, je stále k mání v e-shopu.


   photo zeman-audience-kralovna_07_zpsq8ygocqd.jpg

   photo zeman-audience-kralovna_08_zpsfnjd2pws.jpg

  Ovčáček na to na Twitteru reagoval svým obvyklým vulgárním a ignorantským způsobem: "Tenhle idiot dělá zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT. Takže idiotovi vzkazuji: jde o ukázku umu českých rukou. Brož s českým granátem." Taková brož jistě ukázkou českého umu je, to nikdo nezpochybňuje. Ale je opravdu vhodné, aby královna dostala, řekněme tuctový šperk z e-shopu? Kromě toho dostala šátek, který se prý prodává v dárkových obchodech uměleckých galerií. Neříkám, že musí být nekvalitní nebo ošklivý. Ale...


   photo zeman-audience-kralovna_05_zpscncvgt9o.jpg

  Takže zatímco při návštěvě Brna dostala královna darem speciálně pro tuto příležitost vyrobenou soupravu zlatých šperků s granáty inspirovanými historickými šperky Ulriky von Levetzow, pan a paní Zemanovi ji obdarovali broží z e-shopu a šátkem ze souvenir shopu. To na to zapomněli a koupili to cestou na letiště? Nebo na letišti?!

  0 0


   photo modry-oblek-galard_01_zpsoytfqidt.jpg

   photo modry-oblek-galard_02_zpshrusapoz.jpg

   photo modry-oblek-galard_03_zpszy244lbu.jpg

   photo modry-oblek-galard_05_zpsgd6hj5ih.jpg

   photo modry-oblek-galard_06_zps8hecyhvz.jpg

   photo modry-oblek-galard_07_zpsesy4tfp2.jpg

  Modrý oblek Galard už mám nějaký ten pátek, vesta a manžetové knoflíčky jsou ze sekáče, kravatu Hermès jsem dostal darem od kamarádky, rámové boty jsou od české značky F. L. Popper a košile na míru je šitá u brněnské značky uty.

  Líbí se mně proužkované košile s bílými límečky a manžetami - připomínají mně doby, kde se škrobené manžety a košilové límečky odepínaly, aby se nemusela prát celá košile, ale jen její části, které se nejvíce ušpiní. Obvykle byly bílé, aby se mohly vyvařovat a škrobit, aniž by se poškodila barva. Podobnou košili jsem už měl, ale dnes je mně malá, tak jsem si nechal ušít tuto. Opět jsem chtěl košili s francouzskými manžetami a kulatým límečkem. A také jsem chtěl zase košili, která mně dobře padne, protože konfekce je sice fajn, ale ne vždy dobře sedí, a dát si ušít košili není o tolik dražší než si ji koupit kvalitní kousek v obchodě.

  Nechal jsem si ušít na míru tuto od uty. Na stránkách mají skvělý konfigurátor, kde si vyberete střih košile, látku, typ límečku a manžet, barvy, knoflíky, barvy obšití a další detaily, můžete si na ni nechat vyšít monogram, a košile s z látky a s detaily podle vaší volby se vám ihned ukazuje, takže máte představu, jak bude vypadat. Dávat si šít na míru svádí k různým zvěrstvům a prohřeškům proti dobrému vkusu, a tak na stránkách píší: "Kapsičky na košili nebo krátký rukáv není ok. Proto nic podobného v naší nabídce nenajdete." Soustředí se tady spíše na klasické košile na každodenní nošení do práce, na volný čas nebo ke slavnostním příležitostem. Šílenosti, kde má každý knoflík jinou barvu vám neudělají :) 

  Nakonec zadáte míry. Je to celkem snadné. Lepší je požádat někoho jiného, ať vás změří podle přiloženého návodu a instruktážního videa. Ušití trvalo asi tři týdny a stejně jako všechny košile od uty. stála 2.290 korun bez ohledu na velikost, použitý materiál a zvolenou specifikaci, a v ceně je i poštovné.

  S výsledkem jsem velice spokojený. Košile je dost dlouhá, aby nevylézala z kalhot (i když na to už také existuje pomoc), trochu zúžená, ale poskytuje dost volnosti - nechtěl jsem ani slim střih, ani "noční košili", ale něco mezi tím, v čem se budu cítit pohodlně. Manžety a rukávy jsou dost tuhé na to, aby držely tvar, ale dost měkké na to, aby byly pohodlné, a knoflíček u krku se zapíná bezproblémově. Látka je příjemná, z čisté bavlny, a také se dobře žehlí ;)

  Nosíte košile na míru nebo si kupujete konfekční? A co další oblečení, obleky či kabáty? Dáváte si něco šít nebo vám konfekce padne a jste s ní spokojeni?

  0 0


   photo marvis-wonders-of-the-world_01_zpsbdxisw3r.jpg 

   photo marvis-wonders-of-the-world_02_zpspwkb5dc7.jpg

  Někdo říká, že pasty Marvis jsou Prada zubních past, někdo zase říká, že se od obyčejných past složením příliš neliší. Faktem je, že má neobvyklé (a velmi lahodné) příchutě bez chemické pachuti jako u běžných past, díky mátě zanechává krásně svěží dech, při dlouhodobém používání má bělící účinky, a ty tuby, které připomínají zašlou slávu starých časů, kdy vše bylo lepší a krásnější, jsou prostě nádherné. Jo, a také neobsahují fluoridy.

  O zubních pastách Marvis jsem na svém blogu poprvé psal před čtyřmi lety, když se konečně začaly prodávat u nás. Teď už je u nás v dobrých obchodech seženete celkem běžně, a jejich barevné tuby připomínající tuby olejových barev, už zná kdekdo.

  Když jsem si byl v Gentleportu pro vosk na knír, všiml jsem si nových past. Marvis teď předvedl tři nové exotické příchutě v limitované edici Wonders of the world - Divy světa. Dlouho jsem je v obchodě očichával a už jsme si skoro vybral příchuť Royal, až jsem sáhl po sadě všech tří v malém balení. Když už jsem vyzkoušel všechny ostatní, chtěl jsem vyzkoušet i tyto. A jaké jsou?

   photo marvis-wonders-of-the-world_03_zpsfq6r4r2y.jpg

  Tato speciální edice se inspirovala různými kouty světa. První je Čínou a Persií inspirovaná příchuť Karakum ve fialové tubě, která má jemnou mátovou chuť, která se snoubí se sladkostí pomerančové šťávy a kardamomem. Je kořenitě mátová a ovocně nasládlá.

   photo marvis-wonders-of-the-world_04_zpsuipeawnu.jpg

  Druhou je Rambas ve žluté tubě, kterou inspirovaly písčité pláže a tropické ostrovy. Z těchto tří past chutná nejsladčeji - krásně po broskvích a ananasu, ale ne uměle a chemicky. Stejně jako ostatní má jemnou mátovou dochuť, která v ústech zanechává příjemnou svěžest a svěží dech.

   photo marvis-wonders-of-the-world_05_zpsxqgc4wxz.jpg

  A na závěr pasta s příchutí Royal. Nádherně voní a chutná po růžích, citrusech a muškátovém oříšku. Nejvíc v ní cítím ty růže. Ne, nějaké umělé, přeslazené aroma, ale jako když si přivoníte ke skutečné růži, jaká vám (nebo třeba babičce) kvete v zahradě. Doufám, že se z této limitované edice Marvis stane běžná součást sortimentu, protože toto je moje nová oblíbená příchuť :)

  Zubní pasty a kartáček Marvis (a další pánské kosmetické a toaletní přípravky a pomůcky) si kupuji v Gentleportu v Pánské pasáži.

  P.S. Starožitný atlas světa při focení neutrpěl žádnou újmu.

older | 1 | .... | 16 | 17 | (Page 18) | 19 | 20 | .... | 23 | newer