Quantcast
Channel: Czech Fashionisto's Diary
Viewing all 487 articles
Browse latest View live

Zelené tvídové sako

$
0
0

 photo zelene-tvidove-sako_01_zpsmmbceau2.jpg

 photo zelene-tvidove-sako_02_zpssjfxtobi.jpg

 photo zelene-tvidove-sako_03_zpspdpypsfo.jpg

 photo zelene-tvidove-sako_04_zpslk4m6il9.jpg

 photo zelene-tvidove-sako_05_zpsvwapt8d8.jpg

 photo zelene-tvidove-sako_06_zps85awwd3p.jpg

 photo zelene-tvidove-sako_07_zpstpoxsjww.jpg

Tvíd je oblíbeným materiálem anglického venkova. Původně jej nosili sedláci a chovatelé ovcí, pak jej začala nosit šlechta na svých sídlech, a dnes se nosí i ve městě; dobře vypadá třeba s džínami.

Podobné - zelené - už jsem sháněl dlouho, a teprve nedávno jsem je objevil v sekáči. Padlo mně jako ulité, má kožené knoflíky, a je z jemného, lehkého vlněného tvídu. Kalhoty jsou Calvin Klein, košile Balmain, hedvábný kapesníček také ze sekáče, ponožky z Ponožkovic, rámové polobotky F. L. Popper, sluneční brýle Michael Kors, luxusní rukavice Engelmüller a švýcarské hodinky Wenger.

Kuba Feranec: Why? Because of Fashion!

$
0
0

 photo because-of-fashion_01_zps6fg8exza.jpg

 photo because-of-fashion_03_zps0aasigzc.jpg

Streetstyle fotograf Kuba Feranec vydal v nakladatelství Kniha Zlín začátkem září knihu Because of Fashion, ve které mapuji český streetstyle. Najdete v ní asi 280 osobností české módní scény, a u každé fotky najdete komentář nebo citát související s jejich vztahem k módě.

Kniha je zajímavá tím, že zobrazuje různé osoby v oblečení, které běžně nosí, není to tedy jako když se někdo předvádí na fashion weeku. O to zajímavější to je proto, že se jedná o lidi z módní branže a s ní spjaté, a jejichž styl Kubu nějakým způsobem oslovuje. Kniha začíná rozhovorem s historikem umění a kritikem a teoretikem módy Michalem Vaníčkem. Dozvíte se tak, o čem kniha asi bude, proč ji Kuba "napsal", a hejtuje tam český sportovně-trekový styl, ignoraci dress-codů a společenského oblečení (takže v tom jsme zajedno).

Teď knihou pořád dokola listuji, protože se u každé fotky zastavuji, dívám se, někdy si říkám, jaká je to šílenost, jindy si říkám, že je to inspirativní... Rozhodně ji nebudete mít "přečtenou" během chvíle, jak by se mohlo na první chvíli zdát. A ty citáty a věty o módě jsou také velice zajímavé - když začnete přemýšlet o tom, proč si daná ososba vybrala právě tuto větu, nebo co tím mysleli.


 photo because-of-fashion_02_zpsgyvo9bi4.jpg

Najdete tam návrháře, redaktory, hudebníky, fotografy, herce a další. Mám tu čest být v knize také vyfocený, ve smokingu cestou do Národního divadla.

Knihu Because of Fashion koupíte ve většině knihkupectví a módních koncept storech u nás a na Slovensku.

Bublinková maska Clinique Pep-Start Double Bubble - Podívejte se, co se stane po dvou minutách!

$
0
0

 photo clinique-pep-start-double-bubble-purifying-mask_01_zpsjwz2wjme.jpeg

 photo clinique-pep-start-double-bubble-purifying-mask_02_zpsns9aoyif.jpeg

Clinique Pep-Start Double Bubble Purifying Mask, je maska, která během dvou minut hloubkově vyčistí pleť. Z růžového gelu se promění v bublinkovou pěnu, která "nadzvedne" a odstraní maz a nečistoty a zjemní pleť. Je zabalena v zelené tubě s pumpičkou.

 photo clinique-pep-start-double-bubble-purifying-mask_03_zpsohidsrve.jpeg

 photo clinique-pep-start-double-bubble-purifying-mask_04_zpskx4tj7qt.jpeg

Před použitím protřepte a naneste na pleť souvislou vrstvu (vyhněte se oblasti očí). Během několika vteřin se růžový gel začne měnit na bublající pěnu, která začne nabývat na objemu a doslova slyšíte "šumění pěny". Po dvou minutách budete vypadat, že jste se natřeli pěnou do koupele. 

Teplou vodou začněte masku smývat. Po opláchnutí pěny zjistíte, že zanechala vrstvu, která připomíná spíše pěnu na holení - mazlavou vrstvu, kterou krouživými pohyby obličej umyjete a opláchnete. Pleť je tak čistá, hebká, svěží, a připravená na hydratační krém. Oproti jílovým maskám má tu nespornou výhodu, že na umyvadle, všude kolem, na zrcadle, na stropě a za uchem nemáte šedivé fleky od jílu :D

Hodí se pro všechny typy pleti a nezanechává ji vysušenou či napjatou. Používám ji dvakrát týdně, většinou večer, aby si pleť přes noc odpočinula a vstřebala hydratační gel. Nebo když jdu večer ven, protože pleť rozjasní a vypadá opravdu čistě. Samozřejmě je lepší ji používat pravidelně a pleť neustále udržovat čistou, odstraňovat z ní maz a nečistoty, abyste zabránili ucpaným pórům. A jaký je váš oblíbený produkt od Clinique? :)

Na cestách

$
0
0

 photo save-my-bag-hlavni-nadrazi_01_zpsdvl2f3mq.jpg

 photo save-my-bag-hlavni-nadrazi_02_zps6h189osa.jpg

 photo save-my-bag-hlavni-nadrazi_03_zpszrytynhg.jpg

 photo save-my-bag-hlavni-nadrazi_04_zps2qsjajzg.jpg

 photo save-my-bag-hlavni-nadrazi_05_zpsxmqeanvo.jpg

 photo save-my-bag-hlavni-nadrazi_06_zpsxjqkdoir.jpg

 photo save-my-bag-hlavni-nadrazi_07_zps3nmtt9ev.jpg

Často cestuji vlakem, jak možná víte, pokud mě sledujete na Instagramu. Především proto, že jsem příliš pohodlný na to, abych jezdil autem, a autobus není dostatečně pohodlný. A celkem si to užívám (tedy pokud právě funguje e-shop ČD a nejedu Slovenskou strelou nebo EC Čardášem, které mají snad vždycky zpoždění, jsou ušmudlané a není tam wi-fi). Většinou jezdím Rail Jety Českých drah na trase Praha-Břeclav, které jsou komfortní, a během těch tří hodin, které cesta trvá, mám dost času na to, abych si ve vlaku přečetl knížku, vyřídil poštu, podíval se na film, a obvykle si beru něco na svačinu a víno, a nemusím se tak stresovat řízením po šílené D1 - jako v té idiotské reklamě, která právě běží v televizi :D A vůbec řízením - nenávidím to.

Někdy cestuji jen s lehkou taškou, jindy mám doslova loďák, se kterým cestuji už skoro patnáct let, protože neustále něco převážím z místa na místo, nakupuji různé věci, a vozím si z Moravy do Prahy víno. Hodně vína :) 

Doslova před pár dny jsme si pořídil tuto cestovní tašku z pánské kolekce italské značky Save My Bag. Náhodou jsem na ni narazil, když jsem procházel Slovanským domem ze Senovážného náměstí na Příkopy. Ta moje je z limitované edice řady Principe Limited Edition, v barvě W Brown.

Zaujalo mě především to, jak je taška lehká - je vyrobena z materiálu, který připomíná neoprén, a přitom je pevná a odolná, nepromokavá a snadná na údržbu. Hlavně má bytelnou konstrukci a pevná ucha. Mám rád velké tašky, do kterých narvu pár lahví vína nebo menší nákup či hromadu knih z antikvariátu a nic jim to neudělá ;) A díky materiálu neváží skoro nic, je ještě lehčí než neoprén.

A velice se mně líbí její design; na první pohled to vypadá, že je zvenku vlněná, ale ve skutečnosti je potištěná skotským vzorem kostkované vlny. Na mých fotkách to možná nevypadá úplně přesně, protože materiál se leskne a barvy působí chladněji, ale ve skutečnosti je v krásných odstínech hnědé, a dokud se na tašku nepodíváte opravdu zblízka, budete si myslet, že je z vlny.

Na sobě mám kabát a svetr (můj nejoblíbenější vůbec!) Gant, džíny Levi's, ponožky Happy Socks z Urbanluxu, rámové polobotky F. L. Popper, kožešinový límec ze Scoro Coco, rukavice z Art deco galerie, hodinky Wenger a tašku Save My Bag.

Černošedá klasika

$
0
0

 photo DSC_3338_zpsooajhyu6.jpg

 photo DSC_3255_zpsaoomphx9.jpg

 photo DSC_3261_zpszidol4zt.jpg

 photo DSC_3271_zpskm0hbovy.jpg

 photo DSC_3277_zpsyiov4cou.jpg

 photo DSC_3282_zpshqo4ay0t.jpg

 photo DSC_3283_zpsx6fg2zz8.jpg

 photo DSC_3292_zpsae6dnfl4.jpg

 photo DSC_3319_zpsmpglnuix.jpg

 photo DSC_3299_zpsjnkmdels.jpg

Tento outfit jsme nafotili před dvěma týdny, kdy bylo ještě celkem teplo na to, abych si vystačil s trench coatem. Dnes už je na něj příliš zima.

Na sobě mám kalhoty a košili ze sekáče, sako Windsor, kravatu Armani, ponožky s liškami Gant, střevíce Alfred Sargent, manžetové knoflíčky Swarovski, hodinky Younger et Bresson, prsten po prababičce a trench coat Blažek.

Výlet do Lednice

$
0
0

 photo sedomodra-lednice_01_zpsv1g1xdwu.jpg

 photo sedomodra-lednice_02_zpsslpbacfl.jpg

 photo sedomodra-lednice_03_zpsl5xh7hon.jpg

 photo sedomodra-lednice_04_zpsccptygqc.jpg

 photo sedomodra-lednice_05_zpsplo2ymqg.jpg

 photo sedomodra-lednice_06_zpsxcfw5eep.jpg

 photo sedomodra-lednice_07_zpshzibmeud.jpg

 photo sedomodra-lednice_08_zpsmeroqu0b.jpg

Minulý týden jsem se byl podívat na skok v Lednici, a před odjezdem jsme s Katkou udělali pár fotek v zámeckém parku. Bez květin v záhonech a s opadaným listím vypadá poněkud ponuře a opuštěně, ale stejně je nádherný i tak a je příjemným místem k odpolední procházce, pokud máte dostatek času.

Vzal jsem si svůj nový svetr z merino vlny Live SweatersSvetrů z merino vlny mám několik a mám je nejraději kvůli vlastnostem jejich materiálu. Neškrábe ani nekouše, je tenká a lehká, prodyšná a v létě chladí a v zimě hřeje, nemačká a nevytahuje se, a mezi praními můžete oblečení z merino vlny nosit déle než třeba to z bavlny, protože nenasává pachy jako jiné materiály, a obvykle je stačí jen vyvětrat. A tato značka je česká a vyrábí u nás, takže svetr nešilo žádné dítě v Asii :)

Můj Live sweater hladký a elegantní s jednoduchým vzorem. I když raději nosím svetry s kulatým výstřihem, vzal jsem si tento, protože jsem chtěl pro změnu svetr, který dobře vypadá s košilí s rozhalenkou a neztratí se v něm ani kravata nebo motýlek. Překvapilo mě, že vypadá ještě mnohem lépe než na fotkách, a že skvěle sedí - jako by byl dělaný na mě :) Také je dostatečně dlouhý a má dostatečně dlouhé rukávy, na rozdíl od jiných značek. Musím říct, že jsem velice spokojený, a za tu cenu je prostě neodolatelný. Vlastnosti merino vlny jistě oceníte obzvláště v tomto období, kdy člověk pořád chodí z tepla do zimy. Je v něm pořád dobře.

Novou mám také pletenou kravatu z hedvábí s vyšitými puntíky od Tiger of Sweden, tašku Save My Bag z řady Principe Limited Edition možná znáte z mého nedávného příspěvkuna první pohled vypadá, že je zvenku vlněná, ale ve skutečnosti je potištěná skotským vzorem kostkované vlny. Je vyrobena z materiálu připomínajícího neoprén, a je pevná odolná a nepromokavá.

Ostatní věci mám ze starších kolekcí: vlněný duffle coat je od Blažka, kalhoty ze sekáče, na nohách mám Happy Socks a svoje oblíbené polobotky Allen Edmonds, které už nosím tak dlouho, že získaly patinu (kterou mně tady brzy jistě někdo zhejtuje :D ). Ze druhé ruky je také šál z kožešiny.

Error on the moon

$
0
0

 photo letecka-bunda-live-sweaters_01_zpsmw5okmeb.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_02_zpsjq2jiern.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_03_zpsopuaicff.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_04_zps9hzyzujt.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_05_zpskqtmty2t.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_06_zpsgjjnqieg.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_07_zpszdrltqda.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_08_zpspi0zln95.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_09_zpslkavx538.jpg

 photo letecka-bunda-live-sweaters_10_zpsyxkyimgt.jpg

O výhodách merino vlny jsem psal v minulém příspěvku, ale ještě to zopakuji, protože z tohoto úžasného materiálu mám dnes na sobě opět svetr, podíl merino vlny mají také ponožky, a rukavice mají podšívku pro změnu z kašmíru. Merino vlna neškrábe ani nekouše, je tenká a lehká, prodyšná a v létě chladí a v zimě hřeje, nemačká a nevytahuje se, a mezi praními můžete oblečení z merino vlny nosit déle než třeba to z bavlny, protože nenasává pachy jako jiné materiály, a obvykle je stačí jen vyvětrat. 

Tento svetr u nás upletla česká značka Live Sweaters z extra jemné merino vlny. Motiv měsíce s obláčky (nebo vám to připomíná vytažené nitě?) inspirovaný japonskými textilními motivy vytvořila návrhářka Veronika Bratrychová.

Luxusní rukavice Engelmüller jsou také vyrobené u nás, z jemné jehnětiny, a jsou podšité kašmírem, takže krásně hřejí. Vlněnou bundu jsem si loni přivezl z Francie.

Letecká bunda je z Galeries Lafayette, džíny Levi's 522, svetr Life Sweaters, boty Nike, listopadové ponožky z Ponožkovic, sluneční brýle Blažek a rukavice Engelmüller.

Esence britského závodnického ducha v Dunhill Icon Racing

$
0
0

 photo Dunhill-Icon-Racing_05_zpsffpmimso.jpg

Alfred Dunhill na konci 19. století zdědil otcovu dílnu pro výrobu koňských sedel a doplňků do kočárů, a přeměnil ji na Dunhill's motorities. Pod heslem "Everything but the motor" ("vše mimo automobilu") začal vyrábět a prodávat oblečení a doplňky pro automobilismus, tehdy dobrodružný sport. To byl poněkud odvážný krok, když tehdy ve Velké Británii bylo asi 600 motorových vozů jezdících po prašných silnicích. Ale jak začala obliba motorismu stoupat, přeměnil praktické potřeby motoristů v luxusní a elegantní doplňky a oblečení jako závoje a kukly, pláště z exotických kožešin, piknikové soupravy, rukavice, skříňky první pomoci, kožešinové návleky na nohy, či takové "hračičky" jako skládací žebřík pro nakládání zavazadel na střechu uzavřeného vozu.


 photo Dunhill-Icon-Racing_02_zpsncc8hn0m.jpg

Včas si uvědomil, že lidé chtějí být nejen v pohodlí, ale že u toho chtějí dobře vypadat, a tak začal ve svých reklamních plakátech vyobrazovat osoby mající na sobě právě toto luxusní motoristické oblečení a doplňky. Ta doba a motorismus je tak fascinující! Představte si, že v té době byla projížďka autem výjimečným a dobrodružným povyražením, na které jste potřebovali speciální oblečení a výstroj. Dnes přijdete k autu, nasednete, nastartujete, a jedete, a kromě točení volantem nemusíte vlastně nic dělat, a jste v teple a v suchu.


 photo Dunhill-Icon-Racing_01_zpsks5uvwli.jpg

Tehdy v automobilech nebylo topení, takže povinnou výbavou byly kožichy a deky. Drtivá většina vozů byla otevřena a muži za volantem prý svoje těžké kožichy z bobrů přehazovali přes kapotu, když se někde zastavili třeba na oběd, aby jim nevychladl motor. Vozovky byly většinou prašné cesty, takže motoristé nosili dlouhé pláště, ušanky a brýle, a ženy závoje a občas kukly se slídovými průzory, které připomínaly ty, jaké nosí včelaři... A do toho přišel pan Dunhill, a začal toto oblečení vyrábět tak, aby jeho nositelé při jízdě automobilem vypadali stylově. Protože v běžném oblečení řídit automobil tehdy prostě nešlo.¨


 photo Dunhill-Icon-Racing_03_zpsttifbzd5.jpg
Francouzský motoristický magazín L'Illustration, 6. října 1928

Ikonické zapalovače a kuřácké doplňky přibyly o pár let později; víte, že Alfred Dunhill byl prvním, kdo sestrojil zapalovač, který bylo možné obsluhovat jen jednou rukou? Svůj slavný model plynového zapalovače, Rollagas, představili v padesátých letech, a dokonce vytvořili jedinečný kus z děloviny pro Bondovku Dr. No. Dnes značka nabízí luxusní pánské oblečení, tašky a další doplňky, a parfémy.

Co se týče parfému, vyzkoušel jsem všechny tři z řady Dunhill Icon, a i když byly každý poněkud jiný, líbily se mně všechny tři, protože parfémy střídám podle příležitosti a toho, zda je nosím ve dne či večer a v létě nebo v zimě.


 photo Dunhill-Icon-Racing_04_zpscgz0v7ti.jpg
Francouzský motoristický magazín L'Illustration, 6. října 1928

Pánská vůně Dunhill Icon Racing ztělesňuje nadšení z jízdy na otevřené silnici - v zeleném závodním sporťáku. V počátcích automobilových závodů měla každá země přiřazenu barvu, a British Racing Green byla barvou týmů anglických závodních jezdců (ach, kde že loňské sněhy jsou! Dnes je to samé logo, logo, logo!). K dostání je v úchvatném flakonu, který svojí texturou připomíná geometrický vzorek, jaký byl poprvé použit v roce 1924 na kovových zapalovačích Dunhill. Typická barva – British Racing Green – je spolu se značkou Dunhill již řadu let spojována s historií motorismu. 

 photo Dunhill-Icon-Racing_07_zpsrhwwsav5.jpg

 photo Dunhill-Icon-Racing_06_zpskfzfc4vu.jpg

Vůni bych popsal jako aromatickou a dřevitou. 
Napřed vás zaujmou svěží bergamot a grep. Já tam cítím hlavně ten grep, protože grepy miluji (ano, i s tou jemnou, velmi jemnou hořkostí). Po chvíli se rozvoní decentní, nasládlá vůně pomerančového květu a příjemná kořenitost pepře. Ty pak odezní, a zůstane vám vůně dřeva, vetiveru a pižma. Obzvláště oceňuji, že má výraznou intenzitu a vydrží dlouho. Přeci jen, parfémová voda je parfémová voda! 

Dunhill Icon Racing seženete už teď na Sensualite.cz, a od příštího roku bude k dispozici exkluzivně v síti parfumerií Marionnaud.

Podzimní procházka parkem

$
0
0

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_01_zpsxoisnxqy.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_02_zpstrkmzwnj.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_03_zpsnppadi3k.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_04_zpst2dx4lwf.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_05_zpsxk4cdjti.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_06_zpsjbjv4g6h.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_07_zpscikdyu09.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_08_zpsqujmwruq.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_09_zpsutbczvpe.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_10_zps2aadvdze.jpg

 photo tvidove-sako-hnedy-kabat_11_zps5dbxf1wd.jpg

Sice už je zima, ale počasí je spíše podzimní, a tak jsme s Katkou v lednickém zámeckém parku nafotili outfit inspirovaný britským venkovským oblečením - tvíd, vlna, kostka a hnědé polobotky a rukavice (to víte, miluji Panství Downton a toto je tak hezké a pohodlné! Nejen proto, že se mně tento styl oblečení líbí, ale že lednický zámek v novogotickém stylu s anglickým parkem se mně k tomu tak nějak hodí :)

Už se těším na haters a jejich kritiku délky mého kabátu. Vím, že kratší kabát by mně asi slušel víc, protože na fotkách mě to kvůli mým širokým ramenům opticky zmenšuje, ale v takové zimě je v mně v mém dlouhém vintage kabátě prostě tepleji. Dříve se to tak nosilo a řekněme, že dlouhý kabát je tak trochu "funkčním" oblečením dob minulých. A také není tak slim jako dnešní kabáty, aby se pod něj vešlo sako nebo tlustý svetr. Pod ty dnešní se vejde sotva triko, pokud nemáte rachitickou postavu.

Vlněný kabát, tvídové sako, hedvábná kravata s bažanty, kožené rukavice a  vlněná kostkovaná šála jsou vintage, kalhoty jsou Calvin Klein, polobotky Allen Edmonds, ponožky Happy Socks z Urbanlux.cz, a hodinky Wenger.

ZOH 2018 v Pchjongčchangu: Konečně olympijská kolekce, za kterou se nemusíme stydět.

$
0
0

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_01_zpsqvfane6h.jpg

Alpine Pro je český výrobce sportovního a outdoorového oblečení, které je ironicky nejoblíbenějšího hlavně ve městech, u lidí, kteří očividně nesportují, a u lidí, kteří bydlí od přírody tak daleko a jezdí tam tak málo, že v tom vypadají asi stejně nepatřičně, jako kdybych chodil po Sahaře v kožichu. V posledních několika letech navrhovali kolekce pro naše Olympioniky. Protože XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu nám začínají přesně za měsíc, podíval jsem se na jejich letošní počin.

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_02_zpscii3svmv.jpg

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_05_zpsnnl5n5wx.jpg

Vzpomínáte na předchozí olympijské kolekce? Zatím to vždycky vypadalo tak, jako by Alpine Pro chtělo, ať se za naše sportovce stydíme, či ať raději fandíme Amíkům nebo Francouzům, kteří nevypadají směšně, nebo ať rovnou emigrujeme. V roce 2012 v Londýně museli naši Olympionici obout holínky, protože Londýn = déšť, a holínky jsou tudíž strašně fany, že jo. Pořád se někde psalo, jak je to vtipné, a jak se to všem líbí, ale líbilo se to asi jen autorům kolekce, protože nikdo jiný nic takového nenapsal.

Kolekce pro ZOH v Soči 2014 vypadala diskutabilně, ale spíš byla nehezká než hnusná, a až na chemlonové ušanky to nebylo ani příliš pekelné. Pak ovšem přišly letní hry v Riu 2016. Jak to vypadalo, posuďte sami kliknutím na můj tehdejší článek. Při pohledu na takový bizár jsme jistě nebyl jediným, koho napadlo, kdo je asi jejich dealer, a po jakých drogách je možné něco takového vytvořit.

Teď to však vypadá, že už návrhářům Alpine Pro drogy nikdo nepodává, a že pokud z nich byl někdo duševně chorý nebo mimo sebe, pracuje teď pro Demnu Gvasaliu. Po všech těch hrůzách Alpine Pro konečně předvedlo olympijskou kolekci, která není ohavná. Dokonce je na naše poměry - věřte tomu nebo ne - hezká!

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_03_zpsst51rcwu.jpg

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_10_zps5gxyhmgr.jpeg

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_06_zpsvmns9bd7.jpg

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_07_zpssafcggtc.jpg

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_08_zpsrwarntkx.jpg

Hlavním motivem je 100. výročí vzniku Československé republiky a české národní barvy. Číslo 100 se na oblečení opakuje, ale kromě košile to nevypadá nijak kýčovitě, oblečení je designově čisté a jednoduché (konečně) a kombinace modré, bílé a červené je slušivá.

Hitem je jistě vyprodaná "Raškovka", čepice s bambulí, jakou měl na hlavě Jiří Raška, když v osmašedesátém vyhrál ZOH v Grenoblu. Zimní bunda je oboustranně funkční a nabízí dvě barevné varianty, bílou a zlatou. Ta zlatá má připomínat vítězství Evy Samkové ze Soči v roce 2014, kdy si její team oblékl tehdejší bundy naruby, aby byla vidět zlatá podšívka. A ty podle mě hezké svetry jsou dokonce z bavlny, takže to není samá umělina. Snad budpu příště z vlny, ta hřeje více. Ale jedno po druhém, že ano.

Trochu mně to připomíná, minulé kolekce jiných států, ale na druhou stranu, pokud chcete jednoduchou zimní sportovní bundu, asi tam není moc co vymýšlet, a sám bych si také vybral něco podobného. Jediné, co mě trochu irituje, je Czech "republic". Ale to asi není úplně chyba Alpine, ale všeobecný trend. To musíme všem dávat najevo, že už nejsme... součást Rakouska-Uherska? Nebo čeho? Provincie Sovětského svazu? Nebo že máme demokratické zřízení (a přesto volíme to, co jsme před rokem 1989 museli, jen v bleděmodrém?)? Velká Británie tam také nemá uvedeno, že jsou Spojené království několika zemí, a kolik lidí ví, že Švýcarsko je spříseženství? Každému je to fuk. Já bych tam napsal prostě Czechia, jako to dělají všichni ostatní.

Jak se kolekce líbí vám? Podle mě je to konečně něco, co se nemusíme stydět si obléct, a dokonce je to hezké! :) Všechny kousky najdete v e-shopu Alpine Pro, i když většina je už asi vyprodaná.

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_09_zpsdj8h2rpr.jpg

 photo olympijska-kolekce-ZOH2018_04_zpsvvumrmo4.jpg

Vintage kabát s kožešinovým límcem

$
0
0

 photo kozesinovy-kabat-rukavice-engelmuller_01_zpspgm6n8nu.jpg

 photo kozesinovy-kabat-rukavice-engelmuller_02_zpsl6ioeupk.jpg

 photo kozesinovy-kabat-rukavice-engelmuller_03_zpspi0nk1pi.jpg

 photo kozesinovy-kabat-rukavice-engelmuller_04_zpsupuzfb0f.jpg

 photo kozesinovy-kabat-rukavice-engelmuller_05_zpst22lw0dq.jpg

 photo kozesinovy-kabat-rukavice-engelmuller_06_zpstei0wlfd.jpg

 photo kozesinovy-kabat-rukavice-engelmuller_07_zpsta54intq.jpg

Už bylo načase a ochladilo se natolik, abych vytáhl ze skříně svůj oblíbený  vintage kabát podšitý beránčí srstí s kožešinovým límcem. Je opravdu dobře ušitý a hezky hřeje :) Je mně jasné, že vegani by se mnou nesouhlasili a raději si koupili něco z polyesteru, co se bude rozkládat stovky let. Ale podle mně je ohleduplnější k přírodě přírodní materiál než umělina.

Na sobě mám džíny Levi's, svetr Gant, sluneční brýle Michael Kors, rámové polobotky Loake, rukavice Engelmüller, šála je z Galeries Lafayette, a v ruce tašku Gucci. Prsten ve stylu art deco ze 20. let mám z aukční síně Dorotheum.

Jak (ne)nosit kšandy

$
0
0

 photo ksandy-bewooden_02_zpssfxdnbla.jpg

Kšandy, šle, šráky. Kdysi nepostradatelná součást šatníku každého muže se dnes smrskla na pouhý doplněk bez původního účelu a nosí se spíše jako ozdobna než k původnímu účelu. Jak je tedy máme nosit a k čemu vlastně slouží?

Původní účel šlí byl ryze praktický. Kalhoty na začátku 20. století byly měly mnohem vyšší sed než dnes, respektive končily tam, kde je na postavě přirozený pas či kousek nad ním, a ne na bocích nebo pod nimi, jako je tomu dnes. Kšandy tehdy bývaly z tuhého hedvábí či jiného nepružného materálu, takže byly poněkud nepohodlné. Elastické šle se objevily až ve 20. letech.

Jednou z funkcí šlí bylo to, aby držely kalhoty na svém místě a pak to, aby z pod nich nelezlo prádlo - tedy košile (kšandy také neměly být vidět, proto třídílné obleky). Také to vypadalo lichotivěji. Dnes kalhoty končí pod boky a jsou pevně obepjaty opaskem, takže se nad nimi často mužům dělají "madla lásky" nebo těm silnějším přes sponu opasku přetéká panděro. A když se ohnete, vzadu se kalhoty odchlipují a v lepším případě vylézá vyhrnující se košile a trenky, v tom horším půlky a chlupy nad zadkem. Paráda.

 photo jak-nosit-ksandy_02_zpsukrwhbxd.jpg

Tehdy bylo oblékání mnohem důmyslnější než dnes. Kalhoty byly střiženy tak, že pod úrovní pasu kopírovaly přirozený tvar postavy a nad pasem byl přišitý další díl, ke kterému se pomocí knoflíků a poutek připevňovaly kšandy. Vzadu byl rozparek pro větší pohodlí a pod ním přezka k utažení nebo uvolnění šířky - kalhoty byly volnější, a v případě, že se muž ohnul, napjaly se kšandy, táhly kalhoty, a košile z nich nelezla jako dnes. A vůbec nebyly vidět, protože byly skryty pod vestou.

Když už jsme u toho, dodržujte jedno pravidlo. Když máte vestu, MUSÍ přesahovat přes kalhoty. Mezi vestou a kalhotami nesmí být mezera s viditelnou košilí či tričkem, vypadá to idiotsky.

 photo jak-nosit-ksandy_05_zpsd7ja5opc.jpg
Reklama na košile a límečky Arrow z dubna 1912. Všimněte si tenisového úboru: oblek bez saka či vesty jako znak nekonvenčního mládí, sportovní proužkovaná kravata a opasek. Límec je vysoký, ale ne tolik škrobený. Rukavice se zapínáním na knoflík jsou švihácky ohrnuté.

Na začátku 20. století nosili opasky hlavně vojáci jako ozdobu uniforem a byly spíše dekorativní a překážely, než aby byly praktické. Civilisté je nosili pouze ke sportovnímu oblečení, protože třeba při hraní tenisu nebo veslování by šle sklouzávaly z ramenou. Dlouho oblíbené zůstaly kšandy u formálního oblečení, a úplně jim odzvonilo s přetopenými domy, kdy muži přestali nosit pod sakem vestu, která kšandy schovávala, a s nimi také kšandy, protože podle etikety by neměly být vidět (bylo to asi stejně vulgární/erotické jako kdyby dámě lezly podvazky).

Vybavuji si jednu scény z románu Elinor GlynovéEliška  v Americe z roku 1909, kde manželka britského šlechtice Eliška popisuje svoje vzrušení nad tím, když v redakci amerického časopisu vidí plno mužů bez sak jen ve vestách nebo dokonce bez vest. Svého muže totiž vídá jen v košili pouze tehdy, když jej občas zastihne při převlékání k večeři.

Dalším důvodem je to, že oblečení je dnes levnější a dostupnější a střihy jsou jiné, takže padne tak, že opasky ani kšandy nejsou potřeba. Já však upřednostňuji kšandy, pokud je potřebuji z praktického důvodů, a mám na sobě sako, aby nebyly vidět. Jsou totiž mnohem pohodlnější než opasek, který všude tlačí, pokud jej opravdu potřebujete (když jsou vám kalhoty volnější nebo mají vyšší sed než bokovky).

 photo ksandy-bewooden_03_zps06maw2tg.jpg

Máme kšandy ve tvaru písmene "X" a "Y" (podle toho, jak jsou vzadu překřížené) a se zapínáním na "žabky" a na poutka a knoflíky. Zapínání s poutky na knoflíky je formální a v zemích jako Velká Británie si dobře oblečený muž vezme k obleku právě tyto. K tomu je však potřeba kalhot, které mají na vnitřní straně našité knoflíky, ke kterým se šle připnou.

Co se týče barev, dnes už se pravidly nikdo neřídí, dnes záleží jen na vkusu každého, pokud kšandy nosíte tak, aby byly schválně vidět. Často se volí černé kšandy, protože se dnes říká, že černá se hodí ke všemu. Dodržujte ale to, že na formální události si ke smokingu berte černé kšandy, a ke fraku bílé - pokud byste se do takové situace měli dostat. Jinak dle libosti. Tady mám na sobě černé kšandy BeWooden se žabkami z javorového dřeva. 

 photo ksandy-bewooden_01_zps29rqwrmp.jpg

Co se týče pravidel nošení šlí, dá se říct, že máme kšandy, které jsou vyrobeny k tomu, aby byly nošeny schválně viditelně a ty, které jsou sice také hezké, ale mají se nosit k obleku - pod sakem. Třeba jako mám tady tyto, šedé proužkované kšandy od Stoklasy. Já jsem staromódní a nikdy jsem kšandy na odiv nedával ani nemám v dohledné době v úmyslu pořídit si šle jen jako nefunkční a ozdobný doplněk. To však neznamená, že nemusí být hezké. Předpokládám (doufám), že také dbáte na vzhled svého spodního prádla, a přitom je na odiv také nedáváte (doufám). Na toto ale dnes každý kašle a nosí si libovolné kšandy tak jak chce. 

Ještě před druhou světovou válkou, kdy se opasky nosily pouze ke sportovnímu oblečení, neměly formální kalhoty poutka na opasek, a proto se ještě dnes občas říká, že by se kšandy měly nosit jen s kalhotami, které poutka nemají. To je však zastaralé, protože pokud si nedáváte šít oblečení na míru, kalhotám s poutky na opasek se nevyhnete. Pokud nosíte ke smokingu vestu, lesklé, průsvitné hedvábné ponožky, bílé glacé rukavice a cylindr, vemte si kšandy na knoflíky. Jinak klidně noste kšandy se "žabkami" ke kalhotám s poutky na opasek.

 photo jak-nosit-ksandy_03_zpsimlprkyf.jpg

Pak jsou tady asi jen tato dvě pravidla: 1) Nenoste šle a opasek současně. Je to stejné jako nosit sluneční brýle v noci nebo klobouk v místnosti. Vypadá to hloupě a nedává to smysl. Horší už jsou jen nevěsty, které si vezmou punčochové kalhoty - nebo naopak vůbec žádné punčochy - a k tomu (nefunkční) podvazek, a jen na jednu nohu :D

 photo jak-nosit-ksandy_07_zpsbk3gunel.jpg

2) Pokud chcete, noste kšandy tak, aby byly vidět, když se vám to líbí. Třeba přes košili nebo přes tričko. Ale ne přes vestu, kristepane! Ani když půjdete šaškovat na fashion week, až tam zase bude Adam Katz Sinding. Myslím, že terno s tímto outfitem neuděláte ani ve Vnitroblocku nebo v Super Tramp Coffee. Oblečení se obléká v určitém pořadí. Košile, přes ni šle, a pak vesta nebo sako. Takže pokud nenosíte slipy přes legíny jako Superman, nenoste ani kšandy přes vrchní vrstvu oblečení.

Za mě raději kšandy než opasek, když mám na sobě formální oblek. K blazeru nosím spíše opasky. Jak jste na tom vy? Máte raději opasky nebo kšandy? Nosíte kšandy? 

Vyrobte si vlastní triko s Levi's Print Bar

$
0
0

 photo levis-print-bar_01_zpsko5dgpfp.jpeg

Personalizace oblečení dovedená k dokonalosti, to je nový koncept Levi’s Print Bar, umožňující fanouškům této značky vytvořit si během několika minut svá vlastní trička s motivem loga Levi’s Batwing. Oblečení Levi’s vždy byly malířským plátnem, na němž mohli všichni, od hudebníků přes aktivisty až po hipíky, dobrodruhy a fanatiky módy vyjádřit sami sebe. A Print Bar je novou službou personalizace oděvů, kterou najdete v pražském Levi’s Tailor Shopu na Václavském náměstí 10. 

Motiv Levi’s „Batwing“ je stejně charakteristický pro tuto značku jako „Red Tab” nebo motiv dvou půlkruhů „Arcuate“ na zadních kapsách levisek, a je založen na obrysu zadní kapsy našich kultovních pět set jedniček. Toto logo bylo poprvé představeno v roce 1967 na klasických džínách, nejprve v červeném odstínu a poté v mnoha různých barvách od bílé přes oranžovou až po duhové odstíny každoroční kolekce Levi's Pride.

 photo levis-print-bar_02_zpsj7uox4bf.jpeg

Pomocí dotykového rozhraní na "obřím tabletu" si vyberete z řady různých návrhů Batwing, a jak bude vypadat. Nad logo si můžete přidat vlastní jméno, jméno jednoho z několika měst nebo jeho panoramatu, či můžete logo vyplnit barvou či speciálním grafickým designem, nebo na hruď natisknout minilogo Batwing s iniciály.

 photo levis-print-bar_03_zpscrodlexu.jpeg

V mých uložených Insta Stories se podívejte na to, jak vypadá tisk takového trička. Vytištění a vyžehlení trička je bleskové - celé to trvá asi dvě minuty a stojí 590 korun :)

Tmavě modrý klobouk a kabát

$
0
0

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_01_zpsyuzntlga.jpg

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_03_zpsksbyhyds.jpg

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_04_zpsygqs8d1m.jpg

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_05_zpsn3ryxcgd.jpg

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_06_zps25awoak7.jpg

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_07_zpsjqimlegz.jpg

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_08_zpsglhfaaem.jpg

 photo klobouk-anytra-kabat-aquascutum_10_zpsxspg9kyv.jpg

Minulý týden napadl sníh, tak jsem hned využil této příležitosti a udělal pár fotek se svým novým vlněným kloboukem, který je vodě odolný a drží tvar, i když se zmačká. Mám jej z e-shopu Anytra.cz, kde najdete dámské i pánské klobouky a čepice, šály, šátky a rukavice různých značek pro všechny možné příležitosti. Dostal jsem na něj dobré reference od známého, a nejsem zklamaný. Na fotkách to vypadá, že je spíše černý, ale naživo jde vidět, že je tmavě modrý, stejně jako kabát značky Aquascutum, která se prý pře s Burbberry o to, kdo přišel jako první s trench coatem. Četli jste můj článek o kloboukové etiketě?

Moji haters s oblibou hejtují tyto rukavice; je to však klasika, krémové rukavice z přírodní jelenice se k formálnímu oblečení nosily běžně - zatímco hnědé na volný čas a černé v době smutku nebo k pracovní uniformě.

Na sobě mám kabát Aquascutum, klobouk z e-shopu Anytra.cz, šálu z Galeries Lafayette, kravatu ze sekáče, kalhoty Levi's Sta-Prest, rukavice Napa Dobříš a na nohou Martensky.

Casual monday

$
0
0

 photo peacoat-calvin-klein_01_zps4xhqjtx5.jpg

 photo peacoat-calvin-klein_02_zpsggzm3vzm.jpg

 photo peacoat-calvin-klein_03_zps3n5o6bim.jpg

 photo peacoat-calvin-klein_04_zpsavef6mtm.jpg

 photo peacoat-calvin-klein_05_zpsiiwh0zqr.jpg

 photo peacoat-calvin-klein_06_zpssjhjpzjm.jpg

 photo peacoat-calvin-klein_07_zpsrly5oulj.jpg

 photo peacoat-calvin-klein_08_zpsmifqy7gz.jpg

Co nosíte ve volném čase, když jdete s kamarády na pivo nebo se jen tak projít, nakoupit, do kavárny, ... ? Oblečete si ráno to, co vás jako první napadne nebo přemýšlíte a oblékáte se podle příležitosti, abyste nevypadali nevhodně? Nebo na etiketu a pravidla slušnosti kašlete a máte nutkání dávat to všem najevo lyžařskou bundou a rejoickami, které nosíte pořád? :) Alexander Wang řekl, že  krásně se může obléci kdokoli. Ale to, v čem chodí ve volném čase je opravdu fascinující. A myslím, že má pravdu. Když znáte někoho jen v obleku, "domácí" fotka na Instagramu pak dokáže docela překvapit.

Na sobě mám svoje oblíbené Levisky, kabát Calvin Klein, rukavice Engelmüller, pérka Clarks a vlněný šátek ze sekáče.

Vegani útočí

$
0
0

 photo vegani-utoci_09_zpsvrke6x4e.jpg

Na úvod bych rád řekl jedno. Jím maso, jako většina z vás, nosím kožené boty a doplňky, a nosím kožešiny. Kožešiny, které jsou staré desítky let, takže ne, neumřely kvůli mě, a dovoluji si tvrdit, že kožešina z jedné polární lišky ze 40. let je ekologičtější než veganská šála z polyesteru. Osobně jsem přesvědčený, že kožešina je ekologičtější než výroba umělých materiálů, a jejím nošením podporuji hlavně recyklaci oblečení ze druhé a kdoví kolikáté ruky, a to, čemu se dnes kulantně říká obnovitelnost, pomalá móda, uvědomělá móda, a vůbec se snažím nosit oblečení, které sem necestovalo přes půl světa, a které se za rok rozpadne. Myslím, že tak dvě třetiny mého oblečení jsou ze sekáče a od "lokálních" značek. Jsem proti zabíjení tuleňů a jiných ohrožených zvířat v přírodě.

Ale pokud někdo nosí novou kožešinu z kožešinových farem, třeba takovou šálu, jako mám na fotce já, rozhodně při její výrobě zemřelo méně zvířat než kolik zemřelo pro přípravu jednoho kýblu kuřecích stehýnek z KFC. A když si srovnáte dobu užitku šály z jedné lišky a kýblu stehýnek... Mezi zabitím zvířete na jatkách a na kožešinové farmě nevidím rozdíl, protože zvíře zemřelo tak jako tak. A pokud někdo tvrdí, že jíst maso je morálně lepší než nosit kožešinu, tak jen ospravedlňuje svoje potřeby a pokrytecky odsuzuje ostatní.


 photo vegani-utoci_01_zpswz1rmeol.jpg

Často se stávám cílem verbálních útoků veganů. Abych byl korektní, nevěřím, že je možné, aby všichni byli tak zlí, pokrytečtí a nenávistní vůči normálním lidem. (ano, normální znamená "běžný, obvyklý, dle normy", u nás je běžné nebýt veganem, a výraz "nenormální" je neutrální, ne negativní).


 photo vegani-utoci_02_zps9dnaf0l1.jpg

Obvykle takového hatera zablokuji, aby mě už neotravoval, ale pak jsem narazil na toto. Ve skupině pro vegany Vegan CZ & SK sdílel Martin Dučai fotku z mého Instagramu, a tím spustil vlnu nenávistných komentářů. Na Martina Dučaie si jistě pamatujete; dříve měl blog a účty na sociálních sítích, kde hejtoval všechny kromě Pavlíny Jágrové. Pak začal nenávidět i mě - asi proto, že se stal veganem a já se svými starými kožešinami jsem veganům trnem v oku. Do této veganské skupiny jsem pronikl a nestačil jsem se divit. Podobných příspěvků urážejících nevegany je tam více. Ale třeba kampaň Ve své kůži, do které se zapojily celebrity, které obvykle kůži nosí, tam nikdo nekomentoval. 


 photo vegani-utoci_03_zps2xsrplky.jpg

Facebook maže komentáře a blokuje účty lidí, kteří zveřejňují nenávistné komentáře, ale i když jsem některé komentáře nahlásil, nikdo s tím nic neudělal. Proto jsem jména nechal zveřejněná. Předpokládám, že tito ochránci zvířat se za své názory nestydí, stojí si za nimi, a nejsou to screenshoty ze soukromých profilů s osobními informacemi, ale z facebookové stránky, takže by to podle zákona mělo být v pořádku. Ostatně oni tam zveřejňují moje jméno, odkaz na stránku a screenshoty z mého facebookového a instagramového účtu bez cenzury. Někteří z nich pak podobné komentáře zveřejňovali na mojí facebookové stránce a na Instagramu.

Nepíšu tento článek proto, abych si vyléval srdíčko zraněné smutkem z toho, že nějaká puberťačka dojatá videem z jatek neschvaluje moje starožitné doplňky. Děsí mě to, že vás banda puberťáku, a lidí, kteří by už snad mohli mít rozum a chovat se slušně, takto ponižuje, nadává, a štve proti vám ostatní. A proč? Protože se chováte tak, jak je v naší společnosti běžné. Veganů u nás v roce 2003 mělo být 1,5 %, teď to má být kolem dvou procent.


 photo vegani-utoci_04_zps54wvgp2n.jpg

Fascinuje mě také způsob, jakým se snaží získat stoupence stejného životního stylu - nadávají těm, kteří žijí normálním způsobem. To je ještě hloupější způsob než Goebbelsova propaganda či Okamurovo štvaní lidu. Abych byl přesnější, vystupují takto sprostě jen proti některým. Zajímalo by mě, jak se chovají ve skutečnosti. Myslíte, že vegan se "naživo" chová stejně jako v komentářích na facebooku či Instagramu? Myslíte, že řekne svojí neveganské babičce, která k obědu usmaží řízky, "ty kurvo, zasloužila by sis chcípnout" nebo jí koláč ohodnotí slovy "přeji si, aby tě zaživa stáhli z kůže, ty zrůdo"? Nebo když taťka snídá chleba se salámem, že mu řeknou "hajzle vyjebaný, co jsi to za píču?" (promiňte ty výrazy, jsou to všechno reakce, které dostávám) Nebo že nadávají matce, která kupuje mléko na ovesnou kaši pro své dítě? 


 photo vegani-utoci_05_zpsvjmoc9y9.jpg

Na jednoho ze sládků pivovaru Mazák v Dolních Bojanovicích jsem "působil jako čůrák, kterému by nejradši obtiskl podrážku svojí plastové boty vyrobené na Slovensku přímo do ksichtu", a prý mě několikrát potkal v břeclavském baru Dvůr. Nikdy mně neřekl, že je podle něj nošení kožešiny vražda, abych mu na svoji obranu mohl říct, že ty kožešiny jsou velice staré a ohleduplnější k přírodě, než jeho veganské boty, a on by mohl akceptovat, že rád nosím starožitné doplňky.

Asi o to nestojím. Ale připadá mně to jako zářný příklad ohavného chování veganů. Mimochodem by mě zajímalo, zda v té skupině sdílí fotky sandwichů s tuňákem a dortů z mléka a vajec, které ve Dvoře podávají (jsou skvělé! ♥), či zda plánuje násilí na hostech, kteří přijdou v kožených botách, s koženou taškou, s kožešinou, nebo si dají řečený sandwich. 

Připadám si trochu jako v té reportáži o škole v Teplicích. Mám se teď bát jít na pivo nebo jít rovnou na policii a nahlásit vyhrožování? Je zarážející, co vše způsobí desítky let starý kus kožešiny. Myslíte, že tak vyhrožuje i ostatním lidem, kteří nejsou vegani?

 photo vegani-utoci_06_zpsp91r6neu.jpg

Věřím, že ne všichni vegani jsou takoví (přece jen jsou tam asi tři komentáře lidí, kteří se mě zastávají), ale ono to bude asi těžké, když samotná PETA svoje stoupence láká do boje proti lidem, kteří žijí konvenčním způsobem života. V kom to pak vzbuzuje touhu stát se veganem? Já bych se veganem nechtěl stát hlavně proto, aby si o mně ostatní nemysleli, že o nich za jejich zády říkám, že jsou to kurvy, které by si zasloužily stáhnout zaživa z kůže.

Netvrdím, že PETA je úplně špatná, ale hnusí se mně způsob, jakým svých cílů chtějí dosáhnout, jak se chovají její příznivci, a že ze všech nenávistných projevů se "ochránci zvířat" strefují právě do lidí, kteří nosí kožešinu. Je přece jasné, že zvířat, která jsou chována pro maso či kvůli vejcím a mléku je mnohem víc a na rozdíl od kožešiny si je nekupujete denně, ale zatímco se na ulici setkávám s nenávistnými pokřiky týkající se mé vintage kožešiny, nikdy jsem nezaznamenal pokřiky na někoho, kdo by na ulici jedl hamburger, nebo si v supermarketu kupoval vejce či mléko. Takže, milí vegani, vyberte si laskavě jiný cíl, než mě. Třeba někoho, kdo si kožených, a nových kožešinových výrobků kupuje mnohem více, než já. Ale ono je jednodušší nadávat mně, kdo má pár poděděných kožichů, že?



 photo vegani-utoci_07_zpsda1nisec.jpg

Doporučuji se také podívat na 137 komentářů pod mojí profilovkou. Spoustu z nich jsem nahlásil Facebooku, ale ani jeden Facebook nesmazal. Takže podobné projevy nenávisti jsou v pořádku? Nebo to mám hlásit policii?


 photo vegani-utoci_08_zps2gzytns2.jpg

Rozjasňují Clinique Fresh Pressed s vitaminem C

$
0
0

 photo clinique-fresh-pressed_01_zps6mjdjfy8.jpg

Vůči podobným sérům v malinkých obalech s vysokou cenou slibujícím zázraky bývám skeptický, ale... Hned po prvním použití Clinique Fresh Pressed s vitaminem C byla moje pleť jiná. Zářící, na první pohled "čerstvá" a odpočatá, pružná a hydratovaná. Ani jsem tomu nechtěl věřit, ale je to tak!

Clinique Fresh Pressed obsahuje vitamin C, který rozjasňuje pleť, chrání ji a zvyšuje její odolnost, výtažky z morušovníku s antioxidačními účinky, kyselinu salicylovou, která podporuje regeneraci pleti, melasu k potlačení tmavé pigmentových skvrn, a sacharózu a kofein pro ochranu pleti před podrážděním. Slibuje, že bude hydratovat, zklidňovat a vyhlazovat pleť, a že o ji bude chránit a pečovat o ni, a já myslím, že sázka na Clinique se opět vyplatila, protože to funguje.

Vitamin C je známý tím, že chrání pleť a zvyšuje její odolnost – při kontaktu s kyslíkem však ztrácí svoji účinnost. Speciální balení Clinique Fresh Pressed obsahuje čistý vitamin C ve zvláštní komoře, kde je chráněn až do chvíle, kdy sérum začnete používat. Dělá se to takto:

* Tubu nechte zavřenou a sejměte fólii.
* Dvakrát stiskněte "tlačítko", kterým se obsah tuby smíchá s vitaminem C a pořádně protřepejte (před každým užitím) se zavřeným víčkem.
* Naneste na obličej dvě kapky a poté naneste svůj obvyklý hydratační krém nebo je s krémem rovnou smíchejte.

Užívejte dvakrát denně na vyčištěnou pleť a budete nadšeni :) Ideální do těchto dnů, kdy pleť vystavena mrazu a větru hodně trpí. Balení vystačí na týden - pak už by vitamin C nebyl účinný. 

 photo clinique-fresh-pressed_02_zpsc13ppk35.jpg

Kožich a džíny? Proč ne!

$
0
0

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_01_zpsy7s6dnfv.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_02_zpserpjqjel.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_03_zpspnxogyda.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_04_zpskhvdvabv.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_05_zpsivxsobqd.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_06_zpsp7vo2akq.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_07_zpszewwebok.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_09_zpsheelmnvy.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_10_zps1ps02cui.jpg

 photo leopardi-kozich-tricko-levis_11_zpsnrbere1p.jpg

Tento kožich mám ze sekáče a myslím, že je asi ze 60. let. Nechal jsem si jej upravit, na rukávy, které mně byly příliš krátké, jsem si dal našít pruh kožešiny z lachtana, také velmi staré, a tak jsem mu vdechl nový život, aby jej nemuseli sežrat moli. To by byla přece škoda. 

Vzal jsem si k němu džíny a tričko se svým jménem, které jsem si nechal udělat - v Levi's na Václaváku teď nabízí službu, kdy vám na tričko natisknou vaše jméno, monogram, siluetu města nebo jejich klasické logo "Batwing" v různých barvách a vzorech, ... (tady si o tom přečtěte víc). Kožich nosím často takto "na volný čas", ale spíše večer, protože kožich je docela těžký, a při celodenním pobíhání po městě se pronese :) Teď v tomto mrazivém počasí však hezky zahřeje.

Džíny a tričko je Levi's, ponožky z Ponožkovic, tenisky Adidas Stan Smith a náramek z polodrahokamů Lavaliere.

Karl Lagerfeld - Bois de Vetiver

$
0
0

 photo karl-lagerfeld-bois-de-vetiver_01_zpsuehtik5i.jpg

Módní návrhář Karl Lagerfeld loni představil kolekci parfémů Les Parfums Matières; čistý, svěží, jemně ovocný Fleur de Pêcher pro ni, a dřevitě kořenitý Bois de Vétiver pro něj, který vytvořil parfumér Christophe Raynaud.

Elegantní, jednoduchý flakon z šedivého skla ukrývá kořenitou, avšak zároveň svěží vůni, která se otevírá nádhernými tóny grepu a červeného pomeranče, který osvěžují lístky máty. V srdci vůně rozkvétají růže, a mísí se s vetiverem a základem parfému z pižma, ambroxanu a pačuli.

Není jako jiné vetiverové vůně, které jsem zkoušel, je mnohem rafinovanější. Pokud jej budete chtít vyzkoušet, rozhodně na kůži. Teprve pak se náležitě projeví "hřejivost" a krása této směsi, která na papírku působí spíše chladně.

Ze všech vůní Karla Lagerfelda mě tato nadchla nejvíce. Voní opravdu nádherně a řekl bych, že lépe, než název slibuje. Výběrem složek parfému se mně trefili do mé chuti, a vzhledem k ceně je to výhodná koupě. Za dobré peníze můžete krásně vonět :) Stačí jedno, dvě stříknutí, protože parfém má dobrou intenzitu a dlouhou výdrž. 

 photo karl-lagerfeld-bois-de-vetiver_02_zpsv7fnkvwn.jpg

Z Francie rovnou na Fashion Week

$
0
0

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_01_zpshzg7pwp6.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_02_zpskhlfg3od.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_03_zpsxrna5vgt.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_04_zpssvsotg0z.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_05_zps3rgbvfnm.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_06_zpsm1thlldv.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_07_zpstfpugsgh.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_08_zps7pdvrkr8.jpg

 photo cerna-leviska-svetle-dziny_09_zpsvidfrw4q.jpg

Týden před Mercedes-Benz Prague Fashion Weekem jsem trávil ve Francii; několik dnů jsem byl v Šampaňsku a pár v Burgundsku, nakoupit víno a degustovat :) Ve Francii bylo jarní počasí - všechno se zelenalo, slunce svítilo, a bylo krásně teplo. Proto mě zaskočilo počasí v Praze. Sněžilo a mrzlo, a to jen pár dnů před prvním jarním dnem. 

Takže jsem z jarní Francie přijel do zmrzlé Prahy, a na přehlídku Jana Černého jsem si vzal tento outift. Ani jsem neměl moc náladu vymýšlet kdovíjaké kreace; fotografové pro známé weby s fotkami se street stylem letos stejně fotí jen ty, kdo vypadají jako kopie z přehlídkového mola Balenciaga, což není můj styl, i když v sekáčích na stojanech "vše za 20" toho vídám spousty. A tak jsem si tam odskočil v tomto.

Mikina, bunda a džíny jsou vše Levi's: bunda z výprodeje, džíny mám od podzimu, a mikina s "retro" logem je z aktuální, jarní kolekce. Na nohou mám ponožky Uniqlo a Adidas Stan Smith. A moje oblíbené sluneční brýle Blažek (mimochodem, tento čtvrtek mají ve v prodejnách Blažek slevu 25 % na nezlevněné zboží)
Viewing all 487 articles
Browse latest View live