Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


older | 1 | .... | 9 | 10 | (Page 11) | 12 | 13 | .... | 23 | newer

  0 0
 • 04/24/15--01:34: New in: Vlasová kosmetika

 • photo kosmetika-vlasy-04.2015_01_zpslxvwgcec.jpg

   photo kosmetika-vlasy-04.2015_02_zpsb2ve9tf4.jpg

   photo kosmetika-vlasy-04.2015_03_zpsxcmlnres.jpg

  Aussie je jedna z těch značek, o kterém jsem pořád někde slyšel, ale nikdy jsem od ní nic neměl. Tak jsem se rozhodl, že ji vyzkouším. Mám teď (zase) trochu delší vlasy. A vlnité. Většinou je učešu na pěšinku, nechám přirozeně uschnout a pak použiji hlínu na vlasy (vizte níže). Ale někdy se mně prostě nechce vlasy upravovat, nestíhám nebo chci, aby vypadaly trochu divoce - no, přirozeně. Ale když na vlasy nepoužiji žádný stylingový přípravek, není to prostě ono. Jednou foukne a váš účes vypadá úplně jinak.

  Nikdy jsem pěnová tužidla nepoužíval, protože jsem to bral spíše jako dámskou záležitost, ale vlastně jsou super. Do vlasů vetřete pěnu a tím je natužíte a pomocí hřebenu a fénu vytvarujete účes. V případě tohoto tužidla na zvlněné účesy mně stačí pěnu vetřít do svých vlnitých vlasů, trochu je vyfoukám (abych nešel ven s úplně mokrými vlasy), nechám doschnout - a je to! :) Normálně by mně vlasy trčely do všech směrů, ale takto vypadají přirozeně, ale přitom je mám pod kontrolou. Pro jistotu jsem je ještě přestříkal lakem na vlasy. Výrobky Aussie koupíte běžně v drogerii, třeba v DM.

   photo kosmetika-vlasy-04.2015_04_zpsldiko7ym.jpg

  Šampón si kupuji většinou pokaždé jiný, prostě zkouším různé - co kdyby ten nový byl lepší než ten předchozí? Teď už nějakou dobu používám šampon a kondicionér Pantene s novým složeným s antioxidanty, které má pomáhat bránit poškození vlasů způsobenému oxidačními minerály obsaženými ve vodě.

  Ve všech vlasech se totiž hromadí oxidační minerály a časem struktura vlasů slábne a ty jsou pak náchylnější k poškození, třepení konečků a lámání. A nové složení šamponů Pantene Pro-V s antioxidanty má pomáhat neutralizovat nadměrné množství oxidačních minierálů ve vlasech, aby k poškození vůbec nedošlo.  A vlasy by měly být viditelně zdravější a krásnější - zatím jsem spokojený :)

   photo kosmetika-vlasy-04.2015_05_zpsqfijpdkf.jpg

   photo kosmetika-vlasy-04.2015_06_zpspyly0gtv.jpg

   photo kosmetika-vlasy-04.2015_07_zpskzg71gfa.jpg

  Hlína na vlasy Dr. Natty z Gentleportu je dosud tím nejlepším stylingovým přípravkem na vlasy, jaký jsem kdy měl. Stačí trochu rozetřít ve dlani a aplikovat do suchých vlasů a účes drží pevně na svém místě, přičemž zůstávají matné a vypadají přirozeně. Stačí jí docela málo a účes opravdu drží. Vlasy hnusně neslepí, takže si je můžete prohrábnout nebo přečesat a stejně budou držet. Jak je možné, že jsem ji objevil až teď?! A krásně voní po kokosu.

  0 0


   photo 5533d43398dba_medium_zps5mh7mtce.jpg

   photo 5533d3f2640cd_medium_zpslftb8baz.jpg

   photo 5533d40dd9a59_medium_zpsf7uzvabo.jpg

  Tady jsou fotky outfitu, ve kterém jsem se byl podívat na nedělní přehlídky Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu asi před měsícem... Na sobě mám sako H&M, džíny Avant Première, košile Seidensticker, kabát Burberry, boty Nike, hedvábný kapesníček z Le Premier v Pánské pasáži a pouzdro Givenchy. Fotil mě Kuba Feranec pro MDLS.cz. Díky! :)

  0 0
 • 05/04/15--02:37: Taška Matt & Nat

 • photo newin_matt-nat_01_zpsstlr2iul.jpg

   photo newin_matt-nat_02_zpsbzp1ibuw.jpg

   photo newin_matt-nat_03_zpsfgefsg2e.jpg

   photo newin_matt-nat_04_zpsoymslskj.jpg

   photo newin_matt-nat_05_zpsfrrdrssf.jpg

   photo newin_matt-nat_06_zpszixzm7is.jpg

  Nad touto taškou jsem dlouho váhal. Moc se mně líbí její čistý a elegantní design, její velikost a spousta kapes, díky kterým si do ní můžu uspořádat spoustu věcí. Ale není z kůže. Je umělá a to mě dlouho odrazovalo.

  Je kanadské značky Matt & Nat, která si zakládá na tom, že při výrobě nepoužívá nic zvířecího původu (takže se hodí i pro vegany), ale  jen recyklované a obnovitelné materiály, jako třeba polyuretan, recyklované PET lahve nebo korek. Na jednu tašku padne asi 21 plastových lahvích. Tašky jsou pak vyráběny v takových továrnách v Číně, ve kterých dohlíží na práva zaměstnanců.

  No, kůže to není, ale na pohled i na dotek vypadá ještě lépe než na fotkách, je pevná a odolná a líbí se mně, že má spoustu kapes, i jednu polstrovanou na malý počítač. Je velká a praktická, takže kromě věcí, které běžně potřebujete tam nacpete třeba i svetr nebo menší nákup.

  Na sobě mám mikinu Levi's a džíny Levi's 522, Happy SocksBotas 66 a sluneční brýle Marc by Marc Jacobs (ze Slevomatu). Tašky Matt & Nat u nás najdete na Urbanlux.cz.

  0 0


   photo kozesinova-propaganda_zpskhg2qu0c.jpg

  Zdroj fotografie: www.obrancizvirat.cz
  Na zmíněné video se podívejte na stránkách TN.cz

  Koncem března jsem v Televizních novinách TV Nova viděl dramatickou (jak jinak) reportáž o kožešinových farmách. Lucie Borhyová dramaticky ztlumila hlas, nasadila tragický výraz a já jsem přemýšlel, co se zase mohlo stát. Že by gurmánský exkrementátor Láďa Hruška zemřel na infarkt poté, co navštívil Grand Cru a zjistil, že uvařit jednu porci podobného jídla by stálo více než 3 koruny, i kdyby kaviár nahradil kozími bobky a foie gras shnilým Gothajem z kontejneru? Nebo se snad paní Novákové zaběhl kocourek Šourek, který navíc kulhal, takže všech dvanáct obyvatel Dolní Lhotky včetně tříleté Carmenky (která k tomu exkluzivně poskytla svoje vyjádření) drží hluboký smutek a v desetiminutové reportáži vyzývá k celostátnímu pátrání?

  Ne, tentokrát nám za doprovodu obvyklé tklivé hudby pustili záběry z kožešinové farmy, kde se o chovaná zvířata špatně starají. A samozřejmě hned vybízeli k podpisu petice za zákaz kožešinových farem. Ano, týrání zvířat je špatné. Ale je zvláštní, že pořád všude ukazují špatné podmínky jen na kožešinových farmách. To, že kožešinová zvířata trpí, ví každý, protože to ukazují v médiích. Jakoby snad slepice ve velkých chovech, prasata či krávy měly sluníčkový život. Byli jste někdy v hale, kde se chovají slepice snášející vejce? Jsou jich tam stovky či tisíce, v malých klecích a je tam nesnesitelné horko. Malé vylíhnuté kohouty zabíjí, či spíše hází živé do drtičky, protože kohouti vejce nenesou, takže jsou k ničemu. A víte, že kravám odebírají telata, aby nepila jejich mléko, a pak je dojí stroje?

  Ale to nám neukáží, když hned na to následuje recept na nějakou šlichtu toho následníka Ládi Hrušky, do které se přidávají vejce, mléko a maso zvířat, která žijí nebo až donedávna žila (asi v radovánkách?) namačkaná v obrovské hale, kde čekala na smrt. Ale co by asi diváci řekli, kdyby jim Lucie Borhyová naznačila, že jsou bezcitná hovada, protože jí vejce, mléko a maso? Zvířata chovaná kvůli masu, mléku nebo vejcím trpí stejně ta chovaná kvůli kožešině. Je snad rozdíl mezi tím, jestli v nevyhovujících podmínkách chováte trpící slepici, krávu, norka či lišku? Zvíře trpí a pak umře. Vážně si myslíte, že se mu lépe trpí a lépe umírá s vědomím, že bude po smrti nejen staženo z kůže, ale i snědeno.


   photo Untitled 2_zps8muerg31.jpg
  15 mrtvých kuřat v kyblíku z KFC versus kožich z 11 stříbrných lišek.
  Jak často jíte maso a jak často si kupujete kožich? Kdo je tedy větší vrah?

  Tady ta démonizace kožešin mě uráží. Jako kdyby vám ve zprávách řekli, že jste zrůda, protože nosíte kožešinu zvířete, které trpělo. Ale že jste zrůda, protože konzumujete vejce, mléko a maso nikomu neřeknou, protože to by naštvalo diváky, v případě verbujících aktivistů by to mohlo odradit potenciální nové členy, kteří jí maso a nosí kožené výrobky, ale kožešinu odsuzují. Asi trpí jen kožešinová zvířata, zatímco ostatní zvířátka se mají fanfárově a maso a vejce asi vyrábí pan Tricatel ve své továrně. Za takovou propagandu by se nemusel stydět ani Joseph Goebbels s Leni Riefensthal.

  Ptal jsem se jedné blogerky-veganky, která toto video sdílela na svých facebookových stránkách, proč nebrojí i proti zneužívání jiných zvířat než kožešinových a jen mi potvrdila to, co říkám: „… když tu sdílím více proveganská videa, lidi se uzavřou. Proto si myslím, že je třeba začít tímhle, co se dotkne i lidí, kteří jedí vejce, sýry, maso…“ Takže aby vegani dosáhli svých cílů, začnou hejtovat kožešinu a snaží se do toho zapojit i ty, kteří pokrytecky schvalují špatné podmínky chovu zvířat na maso, které spolu s dalšími zvířecími produkty konzumují, ale špatné podmínky chovu kožešinových zvířat jim už vadí. Protože zabíjet krávy a slepice je v pořádku, ale zabíjet kožešinová zvířata je fuj. A já pak musím poslouchat nenávistné komentáře k mému kožešinovému límci z druhé ruky od někoho, kdo si zrovna z chladicího pultu vybírá maso, které před chvílí přijelo z jatek, kde zvíře v agonii pomalu umíralo na vykrvácení.

  Zvířata a jejich produkty lidstvo nepřestane jen tak z ničeho nic konzumovat, tak proč se militantní vegani namísto pokryteckých urážek nezaměří na to, aby měla zvířata lepší podmínky? Zákazem se nic nevyřeší. Je to jen propaganda, jejímž účelem je získat stoupence. Jakmile ochránci zvířat vyřídí lidi, kteří nosí kožešinu, vrhnou se na vás, kteří sice kožešinu nenosíte, ale jíte maso a vejce, pijete mléko a nosíte kůži. Nejsem vegan, jím maso, vejce a další zvířecí produkty, nosím vlnu, kůži a kožešinu. Ale jsem proti takovému ohavnému zacházení ve velkochovech. Navíc kožešina ani maso zvířat, se kterými se špatně zacházelo, nejsou kvalitní ani dobré.

  Zvířat na maso se ročně zabije asi 60 miliard, těch na kožešinu 100 milionů. Takže kdo je podle vás větší vrah? Ten, kdo denně konzumuje maso, vejce a mléko? Nebo ten, kdo si párkrát za život koupí límec z kožešiny nebo kožich? Ta liška zemřela úplně stejně jako to kuře, jehož křidýlka se prodávají v těch velkých kýblech v KFC. K výrobě kožichu je potřeba 11 stříbrných lišek. Ve velkém kyblíku v KFC je 30 křidýlek, tedy 15 mrtvých kuřat. Když se kožešinový límec někomu přestane líbit, dá jej do sekáče nebo jej někomu věnuje. Když se vám zkazí maso, vyhodíte je. Na límec stačí dvě lišky, kuře má dvě křidýlka. Kolik křidýlek jste si minule dali vy? Dobrou chuť!

  0 0


   photo holici-strojek-Philips_01_zpshildv2fa.jpg

   photo holici-strojek-Philips_02_zpscrogtxlh.jpg

  Už nějakou dobou jsem přemýšlel o tom, že si oholím bradu a nechám si pouze knír. Jen jsem čekal, až mi naroste hezký knír a na večírku časopisu For Men jsem se nechal oholit a tím vyzkoušel, jak to bude vypadat.  A tak jsem se rozhodl pro knír a díky Philips jsem měl možnost vyzkoušet jejich nový holicí strojek Philips S9711/31 z řady Senso Touch 9000. 

  Holicí strojek Philips S9711/31 z řady SensoTouch 9000 je poněkud nákladnou záležitostí, ale kromě krásného designu holí opravdu výborně. Všechny tři hlavice jsou plně pohyblivé, takže kopírují tvar vaší tváře a pokryjí všechny její kontury. Patentované přesné břity V-Track pak zajistí, aby byl každý vous v ideální pozici pro oholení, a to i u vousů, které leží naplocho nebo jsou různě dlouhé. Díky tomu holí o 30 % blíže k pokožce na méně tahů a vaši pokožku zanechá ve skvělém stavu.

   photo holici-strojek-Philips_03_zpsphkl2lyv.jpg

   photo holici-strojek-Philips_04_zpsn0kv9vcv.jpg

  Můžete se s ním holit na mokro i na sucho. Já se s ním holím jen na sucho, holení mokrým způsobem si užívám s tradičním "bagrem". Rychlost holení se dá regulovat - strojek má tři stupně, takže si nastavíte ten, který vyhovuje citlivosti vaší pokožky. Kromě toho má tichá chod a na digitálním indikátoru stavu akumulátoru vždy vidíte, jak dlouho se se strojkem můžete ještě holit, než bude potřeba nabít. Na jedno nabití (které trvá asi hodinu), vydrží strojek asi hodinu holení. A to je dost. Když jej pak nosím v tašce nebo někam jedu na pár nocí, nemusím s sebou brát nabíječku.

   photo holici-strojek-Philips_05_zpsvkc7gpyz.jpg

  Když se několik dnů neholíte a potřebujete zastřihnout delší vousy, stačí zatažením vyjmout holicí hlavicí a nasadit zastřihovač delších vousů a vlasů, který poskytuje zastřižení na pět různých délek. 

   photo holici-strojek-Philips_06_zpswva4zcmv.jpg

  Další novinkou je čisticí systém SmartClean PRO, který automaticky čistí, promazává a nabíjí holící strojek. Stačí jej zastrčit do svého stojanu, kde se zároveň nabíjí, čistí a udržuje v perfektním stavu. Holicí strojek je po každém vyčištění jako nový! Při cestování si s sebou však můžete vzít jen nabíjecí kabel a ne celý stojan. Anebo vůbec, protože na jedno nabití vydrží opravdu dlouho, jak píšu výše. Díky ergonomickému tvaru se skvěle drží v ruce a "pogumovaná" zadní část strojku zajistí, že vám strojek nevyklouzne z ruky, ani když je máte mokré. A vůbec, celý holicí strojek je vodotěsný.

   photo holici-strojek-Philips_07_zpsysmmbpza.jpg

  Součástí balení je také pouzdro na uložení holicího strojku. To je asi jedinou slabinou. Vejde se do něj pouze samotný strojek, bez nabíjecího kabelu a bez zastřihovače vousů. Respektive zastřihovač se tam vejde, ale pak se stane, že tlakem na strojek jej spustí a on se vybije. Na druhou stranu, když se pravidelně holíte, nepotřebujete s sebou brát zastřihovač vousů a nabitý také dlouho vydrží.

   photo holici-strojek-Philips_08_zpsgsld58dc.jpg

  Celkově jsem se strojkem velice spokojený. Sice si za něj budete muset připlatit, ale odměnou vám bude perfektní oholení, skvělá výdrž baterie a díky stojanu na strojek i péče a údržba strojku v dokonalém stavu. Jak někdo napsal v nějaké uživatelské recenzi na Philips S9711/31, za jeho cenu pořídíte "Horší dotykový mobil, amatérskou zrcadlovku – ale bez objektivů, tedy jen tělo, anebo… asi nejlepší holicí strojek, který je existuje." A já souhlasím.

  0 0


   photo clinique-turnaround_01_zpstunyfayo.jpg

  V dubnu značka Clinique představila novou řadu péče o pleť - Turnaround Revitalizing. Tato podle Clinique podporuje přirozený proces buněčné obnovy kůže a výsledkem má být zdravá, projasněná a zářící pleť. Každý den. Já mám pár produktů z řady Turnaround už od Velikonoc. A jaké jsou?

  Nanáší se na vyčištěnou pleť. Já používám třífázovou péči od Clinique, jen místo hydratačního krému nanáším pleťovou vodu Turnaround Revitalizing Lotion. Ta dodá unavené, povadlé pleti vlhkost a energii. Tento přípravek bez alkoholu a bez oleje má za cíl oživit energii pokožky povzbuzením jejího přirozeného metabolického procesu buněčné obnovy, a dodat jí tak svěží vzhled plný života. Můj první dojem byl rozpačitý. Má konzistenci jako řídký gel, ale když jsem ji vyzkoušel, měl jsem dojem, jako bych si obličej opláchl studenou vodou a ten pocit mokré pleti ještě nějakou dobu zůstal. Skvěle!

   photo clinique-turnaround_02_zpswnpvdge3.jpg

  Dalším krokem je Turnaround Revitalizing Serum. To slepšuje přirozený proces exfoliace kůže - dělení, zrání a odlupování šupinek buněk. Klinicky prý bylo prokázáno, že za pouhé čtyři týdny dochází k peojasnění a vyhlazení pleti. Stačí jen jedno nebo dvě stisknutí pumpičky, sérum se rychle vsákne a pleť je tak připravena na další krok.

   photo clinique-turnaround_03_zpsstwpvrwd.jpg

  Na závěr použiju noční krém Turnaround Overnight Revitalizing Moisturizer, který během spánku hydratuje a zlepšuje texturu pleti po celou noc. Je lehký, nemastný, rychle se vsákne a nezanechává mastný film. Nemá SPF, takže se má používat jen přes noc. Ale pokud na něj nanesete třeba BB cream s ochranným faktorem proti slunci, tak jej můžete mít i během dne a pleť je tak chráněna. Já přes den používám Clinique Even Better Dark Spot Defense SPF 45, jemnou emulzi, která chrání pleť před slunečním zářením a sjednocuje její tón. Je neviditelná, ale svůj úkol plní skvěle a zajišťuje dokonalou ochranu před škodlivým zářením UVA a UVB.

   photo DSC_0930_zps9taspfsa.jpg

  Jednou týdně pak používám Turnaround Revitalizing Instant FacialJe to rychlá pleťová maska. Její použití zabere jen chvilku: Nanesete ji na čistou pleť, necháte pět minut působit a pak krouživými pohyby opláchnete pod vlažnou vodou. Díky obsaženým látkám a krouživým pohybům kombinuje chemickou a manuální exfoliaci s cílem redukovat šupinky na pleti,  minimalizuje jemné linky a zlepšuje tón pleti.

  Celkově jsem velice spokojený. Účinek jde téměř okamžitě poznat a po delším používání bude vaše pleť opravdu zářit, bude hladká a hebká. Myslel jsem, že dosud nejlepším přípravkem Clinique je Dramatically Different Moisturizing cream, ale řada Turnaround je ještě lepší!

  0 0
 • 05/25/15--07:21: New in: Gucci tote bag

 • photo gucci-taska_01_zpsbpjfevjr.jpg

   photo gucci-taska_02_zpshuimsgzd.jpg

   photo gucci-taska_03_zpsp18tuxzw.jpg

   photo gucci-taska_04_zps28o8c9am.jpg

   photo gucci-taska_05_zpsdnqlmycy.jpg

  Když si koupíte něco hezkého a hezky vám to zabalí, máte radost hned dvakrát. Když tu věc rozbalujete a pak radost ze samotné věci.

  V lednu jsem si koupil krásnou koženou tašku Furla Uomo a chtěl jsem k ní nějakou uvolněnější alternativu. Zalíbila se mně tote v kombinace plátna s nenápadným monogramem a koženými detaily od Gucci. Už dlouho jsem po ní pokukoval, tak jsem se vypravil do Pařížské. 

  Nemohl jsem se rozhodnout, jestli si vybrat tu z hnědého plátna s tmavě hnědými koženými detaily nebo modrou. Nakonec měli v butiku Gucci jen tu modrou. Hnědou by mi sice objednali, ale už jsem si vybral. Co říkáte? :)

  0 0


   photo motylek-evermo_01_zpsnplfmjqt.jpg

   photo motylek-evermo_02_zps1md51r9a.jpg

   photo motylek-evermo_03_zpso5urwslj.jpg

   photo motylek-evermo_04_zpsndmmfgfd.jpg

   photo motylek-evermo_05_zpsumvvhf3c.jpg

   photo motylek-evermo_06_zpsvew0ta11.jpg

  Také už se těšíte na teplejší dny? Letošní jaro je poněkud chladné, takže jsem (snad naposledy) vytáhl toto hřejivé vlněné sako. K němu jsem si vzal světlé kalhoty, bílou košili a nového motýlka Evermo. Chtěl jsem nějaký motýlek na denní nošení, je hedvábný a nejvíce se mně asi líbí, že si při nákupu vyberete svoji velikost (jako u košile), takže se nemusím potýkat s přezkou na úpravu velikosti. Vždycky s tím zápasím, protože je občas těžké motýlka uvázat, když se snažíte uvázat hezký uzel a zároveň musíte hlídat, aby správně seděl. A moje první vázací motýlky byly vintage a také žádnou přezku neměly, tak jsem si na zavzpomínal... Kromě toho je krásný, co říkáte? S ním jsem si vybral také kapesníček, rovněž z hedvábí.

  Na sobě mám šedé sako ze sekáče, košili Joop, kalhoty H&M, motýlek a kapesníček Evermo, ponožky z Le Premier v Pánské pasáži a boty Alfred Sargent.

  0 0
 • 05/31/15--17:46: Víkendová snídaně

 • photo nedelni-snidane_01_zpsdwcop2pb.jpg

   photo nedelni-snidane_02_zpsowqqrbvx.jpg

   photo nedelni-snidane_03_zpsstcknm99.jpg

   photo nedelni-snidane_04_zpsydnubvci.jpg

  Miluji ty dny, kdy nemusím brzy ráno vstávat a mám čas na to, abych si udělal hezkou snídani. A tím nemyslím jen dobré jídlo, ale také to, že mám čas na to, abych si přečetl noviny, poštu, v klidu si vypil čaj nebo kávu (nebo obojí). Rád si o takových dnech dělám pořádnou snídani, třeba vajíčka. Moc mně chutnají a když k nim přidáte různé přísady, chutnají pokaždé jinak. 

  Rád si je dělám se šunkou (klasika, která se u nás objevuje pod zprzněným názvem "hemenex" - fuj!), ale rád je míchám s mou další oblíbenou potravinou - se sýry. Je skvělé, jak rozdílně (a výborně) chutnají se sýrem s modrou plísní, s Camembertem nebo s Cheddarem. A k tomu pečivo. Pokud nemám čerstvé, dám je na chvíli do toastovače, teplé chutná mnohem lépe :)

  A právě to je jeden z receptů z kuchařky, kterou jsem nedávno dostal, s titulem Moje rodinná kuchařka z produkce "Jamie Oliver`s FOOD Tube" od Kerryann Dunlop. Tedy ne, že bych nevěděl, jak udělat vajíčka se sýrem, ale najdete tam všelijaké zajímavé recepty. Od teplých snídaní "na vidličku" (takové mám nejraději), přes rychlé moučníky, saláty, hlavní jídla až po přílohy a bezmasá jídla. Vydalo ji stejné nakladatelství jako kuchařky Jamieho Olivera, díky kterému  začalo vaření bavit i ty, kteří dosud znaly sporák jen z fotky v letáku ve schránce, a který se v projektu Food Revolution Day snaží o to, aby děti znaly kvalitní jídlo a aby rodiny začaly vařit a jedli zdravě.

  Líbí se mně, že (možná až na pár surovin) neobsahuje většina jídel žádné exotické přísady, které seženete jen ve specializovaných obchodech - to mě od vaření vždycky odrazuje. Nejraději vařím ze surovin, které mám doma nebo je koupím za rohem. Zaujaly mě především anglické recepty. Teplé vydatné snídaně a především pies (ze kterých tu ovšem udělaly páje (Kristepane!) a jejich fotky doplnili zčernalými příbory). Abych nekřivdil, překlad je velice vydařený. Ale mně prostě vadí fonetické přepisování názvů jídel, které jsou snad už všeobecně známé. Vy snad nevíte, co je quiche, ale kiši už rozumíte? Aha. Jen čekám, kdy začnou ke kramblu doporučovat soviňón.

  A hlavně žádné z receptů nejsou nijak nákladné (a přitom to nejsou humusárny jako od Ládi Hrušky) a jejich postup je popsaný tak jednoduše, že připravit je zvládne i soutěžící z Prostřeno či student matfyzu. Sice rád vařím podle kuchařek starých sto let, ale když jste unaveni, máte hlad a chcete se rychle najíst a nedostat přitom žaludeční vředy, uvítáte recept na něco snadného a chutného ;)

  0 0


   photo michael-kors-for-men_01_zpskkdlceb0.jpg

   photo michael-kors-for-men_02_zpsyzonyo2w.jpg

   photo michael-kors-for-men_03_zpsdn78wlpp.jpg

   photo michael-kors-for-men_04_zpss2juo52m.jpg

   photo michael-kors-for-men_05_zpsb74wu3go.jpg

  Dříve jsem používal pouze jeden nebo dva parfémy, ale poslední dobou si rád pořizuji menší flakony různých parfémů, abych je mohl podle nálady střídat. Svěží na léto, dřevitější na chladnější roční období, lehčí parfémy na den, těžší na večer. A dalším přírůstkem do mojí sbírky je Michael Kors for Men, novinka z minulého roku.

  Voní napřed svěže a pak kořeněně a je dost svěží a přitom rafinovaný na den, ale přitom dost elegantní i na večer. Napřed cítím bylinky a koření; badyán, tymián, bergamot a pepř. Srdce parfému ukrývá kadidlo, semiš a šalvěj a základ tvoří pižmo, santalové dřevo a pačuli.

  Pro mě je to krásně vonící směs bergamotu, bylinek, kadidla a pepře, podtržená dřevitými tóny. Ani moc svěží, ani příliš kořeněná nebo těžká vůně - dokonalý mix něčeho mezi tím.

  0 0
 • 06/08/15--04:11: Modrá, bílá, hnědá

 • photo modra-bila-gucci_01_zpsvl4qvpk0.jpg

   photo modra-bila-gucci_02_zpsodddv3el.jpg

   photo modra-bila-gucci_03_zpsowxetf8c.jpg

   photo modra-bila-gucci_04_zpsm3fakbsk.jpg

   photo modra-bila-gucci_05_zpshjueocj3.jpg

   photo modra-bila-gucci_06_zps1ofasnu0.jpg

   photo modra-bila-gucci_07_zpsmslqfvof.jpg

   photo modra-bila-gucci_08_zps5jc6ulpd.jpg

   photo modra-bila-gucci_09_zps4lgn15ea.jpg

  Zjistil jsem, že mým nejoblíbenějším kouskem tohoto léta bude bílé tričko. Je to takový základní kousek šatníku, který se hodí ke všemu, je pohodlné, a v létě má tu výhodu, že na něm tolik nejdou vidět propocená místa (na to je vůbec nejhorší světle modrá košile, tu v létě raději nenoste). Ještě jsem nenašel to, které by mně sedělo tak, jak bych chtěl a zároveň bylo kvalitní (až takové bílé tričko najdete, kupte si jich rovnou několik), takže zkouším. Toto mám z Háemka; líbily se mně ty roztřepené okraje a volnější střih.

  K nim jsem si vzal tyto džíny. Nemůžu prostě sehnat chino kalhoty, které by mně seděly, za to v Levi's se každým rokem těším na nové barvy jejich džín z řady Commuter, která původně vznikla pro městské cyklisty, kteří potřebují pohodlné oblečení, které je při jízdě neomezuje, ale přitom dobře vypadá. Já sice ve městě na kole nejezdím, ale už jich mám několik v různých barvách, protože se v nich cítím nejlépe.

  K tomu kožené boat shoes (s neviditelnými ponožkami) a mám jednoduchý, slušivý outfit na každý den. Také mám na blogu poprvé svoji novou tašku Gucci vyfocenou s outfitem. Co říkáte? Přesně k takovým jednoduchým letním outfitům jsem ji chtěl. 

  Na sobě mám tričko a náramky H&M, džíny Levi's Commuter, boty Gant, tašku Gucci, sluneční brýle Calvin Klein a hodinky Lacoste koupené na Slevomatu. Svetr Polo Ralph Lauren jsem objevil ve svém oblíbeném sekáči. Je jako nový a za pusu :)

  0 0


   photo stop-the-water_01_zpsyoveaqje.jpg

  Jako blogger dostávám spoustu tiskových zpráv různých značek. Spoustu z nich přehlížím, ale tato mě zaujala. Stop the Water while using me (Vypni vodu, když mě používáš) je německá značka, která vám svým názvem a nápisem na každém obalu připomíná, že je dobré vodu během každodenní hygieny zastavit. Značka také podporuje dobročinné projekty spojené s vodou. 

  Já jsem bral tak nějak za samozřejmé, že se voda zastavuje, protože tak mě to vždycky učili rodiče. Když se sprchuji, pustím vodu, opláchnu se, zastavím vodu, namydlím se, pustím vodu, opláchnu se a vodu zastavím. Ano, občas, když se potřebuji probrat nebo jsem měl náročnou noc, rád na sebe nechám téct horkou vodu, ale snažím se jí neplýtvat. A proč někdo nechává puštěnou vodu během čistění zubů opravdu nechápu. 

   photo stop-the-water_02_zpsb5s4opzd.jpg

  Pokud se sprchujete každý den a použijete šampón a sprchový gel, aniž byste u toho vypnuli vodu, kolik jí zbytečně proteče vaší sprchou ročně? 3500 litrů. A přitom stačí tak málo – když se šamponujete, vypněte vodu.

  Kromě svého poselství je značka stoprocentně přírodní a nabízí široký výběr produktů a variant: tekuté mýdlo, sprchový gel, balzám na ruce, šampon, sprchový krém, tělové mléko, tělový olej a balzám na rty. Pěnící složkou jsou kokosové glucidy a naprosto všechny použité suroviny jsou přírodního původu. Výrobky nejsou testované na zvířatech a s výjimkou mýdla s medem neobsahují živočišné suroviny.

   photo stop-the-water_03_zpsg23ubenh.jpg

  Zatímco i ty nejpřísnější bio kosmetické certifikace požadují, aby v bio kvalitě bylo alespoň 20 % surovin z daného produktu, STOP THE WATER jich má v bio kvalitě více než 80 %. Design nádobek byl navíc oceněn nejprestižnější světovou cenou za design red dot (stejně jako zubní kartáčky Curaprox). Do své koupelny si tak můžete pořídit lahvičku, která v sobě skrývá kvalitní bio suroviny, dokonalé po stránce obsahu, poselství i stylu.

   photo stop-the-water_04_zpsaeu0aok4.jpg

  U nás tuto značku prodává e-shop Econea a objednal jsem si několik přípravků. Balzám na ruce (okurka - limetka), který hydratuje a chrání suché ruce, aniž by zanechával mastný film. Okurka regeneruje a limetka dodává příjemnou vůni.

  Mátová zubní pasta chrání před zubním kazem a zubním kamenem, posiluje dásně a díky divoké mátě budete mít svěží dech. A hlavně chutná tak... přírodně! Běžné pasty, které jsou k dostání v drogeriích často chutnají uměle, ale s touto pastou vás čištění zubů baví :)

  Sprchový gel s vůní bylinek a (ručně sbíraných) pomerančů po ránu příjemně osvěží. Citron a hřebíček podporují přirozené funkce kůže a sprchový gel čistí pokožku do hloubky.

  0 0
 • 06/16/15--01:11: Pletená vesta

 • photo pletena-vesta-gant_01_zpsjpcox1rn.jpg

   photo pletena-vesta-gant_03_zpsxay8gxaz.jpg

   photo pletena-vesta-gant_04_zpsnzlybzof.jpg

   photo pletena-vesta-gant_05_zpsuptrhnon.jpg

   photo pletena-vesta-gant_06_zpsplitql7o.jpg

  V lookbooku Gantu se mně zalíbila tato pletená vesta a prostě jsem ji musel mít. Takové se kdysi nosívaly (nebo snad ještě nosí) na kriket nebo tenis, i když obvykle bílé. S touto barvou v ní nebudu vypadat jako sportovec z první republiky, ale je krásným a módním přírůstkem do mého šatníku. Toto je pro mně to, čemu se dnes říká sportovní elegance! Je z bavlny, takže je v ní příjemně i v takových těch dnech, kdy je venku teplo, ale přitom není horko... a je tak krásná :)

  Na sobě mám vestu a boty Gant, kraťasy H&M, košili Joop a hodinky Lacoste, které jsem ulovil ve výprodeji na Slevomatu.

  0 0


   photo lush-men-box_01_zpsymw6xhf4.jpg

   photo lush-men-box_02_zpsoq1er2nf.jpg

   photo lush-men-box_03_zpsy9zppp9w.jpg

  Kdysi mně značka Lush evokovala jen předraženou a převoněnou kosmetiku, po které šílí bloggerky. Můj dojem umocnilo to, že prvním přípravkem, kterým jsem vyzkoušel, byl nějaký krém na nohy, který smrděl jako žvýkačka, měl konzistenci čerstvě uvařeného pudingu a byl... vlastně k ničemu. Pak jsem se zamiloval do koupelových bomb, několika mýdel a postupně jsem si našel několik přípravků, které mám moc rád a pravidelně si je kupuji. Kvalita pak odpovídá tomu, že všechny výrobky Lush jsou přírodní a nejsou testovány na zvířatech.

  V poslední době se značka Lush zaměřila i na muže a líbil se mně vzkaz, který přiložili k poslední zásilce pánské kosmetiky Lush Men. Voňavá kosmetika není jen pro ženské. Ne, že by voněla po fialkách, šeřících či růžích, ale není jen buďto citrusová - nebo kořeněná/dřevitá, jako je to u pánských vůní často zvykem. Proč by muž nemohl vonět fialkami, když to není přímo přeslazená ženská vůně?

   photo lush-men-box_05_zpse9wh4tor.jpg

  Krém na holení Prince mě příjemně překvapil. Nevysušuje pokožku a žiletka po něm klouže jako po másle. Voní květy pomerančovníku, růže, vetiverem a neroli a stačí jej trochu nanést na pleť a oholit se... 

   photo lush-men-box_06_zpsrawxd0yb.jpg

  Mýdlovec Ice Blue je mátové mýdlo s mořskou solí a kapkou pomerančové silice vás, vypadá jako úlomek ledovce, a nejen v horkých dnech příjemně osvěží. 

   photo lush-men-box_07_zpssirjweqk.jpg

  Jednou z mých oblíbených věcí u Lush jsou koupelové bomby. Napusťte si vanu, hupsněte tam a přihoďte k sobě celou koupelovou bombu. Pozorujte tu barevnou show, šumění, vdechujte vůni a relaxujte, jak dlouho je vám libo. To se vám pak z té vany ani nechce vylézt. Tato koupelová bomba - Light blue - voní po levanduli a citronové silici. Obsahuje mořskou řasu, která zvláční pleť a mořská sůl z Atlantiku povzbudí.

   photo lush-men-box_08_zps9bzi8i1r.jpg

  Sprchový gel Dirty svojí vůní nejen osvěží, ale také hydratuje. Po sprše je na omak citelné, že je vaše pokožka hydratovaná. A balení 100 ml je malé, lehké a praktické, vejde se do každé tašky a už vím, kde si koupím další, až někam poletím.

   photo lush-men-box_09_zpsaf2h9nna.jpg

  Dalším z mých oblíbených přípravků Lush je šampuk - kulatý tuhý šampon, který obsahuje silici z pimentovníku (našeho známého Nového koření) která stimuluje vlasovou pokožku, silice hřebíčku a skořice, které vlijí nový život do vlasových míšků a kopřivu pro zdravé a pevné vlasy. Hodí se zejména pokud vám padají vlasy, a nebo i když vám nadměrně nepadají a chcete jim dopřát kus pořádného pročištění a energie.

  Šampuk si oblíbil i můj taťka ("zase mi z Prahy nějaký přivez"). Malou nevýhodou je uskladnění. Pokud máte ve sprše kovovou mřížku na odkládání sprchových gelů, šamponů a podobně, vlivem stříkající vody se začne časem drolit a nadělá svinčík. Proto je lepší jej odkládat mimo sprchový kout na misku, kde může odkapat. Anebo si pořídit plechovku ;)

   photo lush-men-box_10_zpsjqyklokt.jpg

  Tak toto je za poslední dobu nejlepší produkt Lush, jaký jsem měl. Vlastně mě překvapil, protože něco tak skvělého jsem nečekal. Když stylingového krému Dirty použijete trochu, vytvoříte s jeho pomocí rozcuchaný nebo nedbalý účes. Když jej použijete více, vlasy s ním dokonale uhladíte. Zkrotil i moje neposedné vlnité vlasy v hladký účes, který mně vydržel celý den. Vzpomínáte, jak jsem psal o tom, že hlína na vlasy Mr. Natty je nejlepším stylingovým přípravkem na vlasy, jaký jsem kdy měl? Tak tento je srovnatelný, avšak o trochu víc vlasy mastí. Pokud chcete rozcuch, stačí trochu. Pokud tohoto krému použijete hodně, budete mít účes uhlazený jako Oldřich Nový :)

  A ta vůně? Naprosto božská. Cítím ji kolem sebe celý den. Nedokážu říct, jestli je to opravdu neroli, tymián a rozmarýn, jak uvádí na Lush na svém webu, ale je to prostě skvělá vůně, která vás bude provázet celý den. Když ji cítím, představuji si tradiční pánské holičství a staré dobré časy. S puchem gelů a past na  vlasy z drogerií se to nedá ani trochu srovnávat.

   photo lush-men-box_11_zpsavvy17cd.jpg

   photo lush-men-box_13_zpsatossiwa.jpg

  Dear John je kolínská, která sice nevydrží vonět dlouho jako toaletní nebo parfémové vody, ale příjemně voní a na léto je ideální. Dear John ukrývá zemitou vůni cedrového dřeva, svěží citrusy spolu se silnou kávovou notou, trochu borovice a kouřový vetiver, který připomíná tabák, ale není těžká. 

  Celkově bych řekl, že je to dřevitá vůně se špetkou citrusů a borovice. Jak jsem říkal, nevydrží spoustu hodin, ale voní tóny, které obvykle nacházíme ve spíše těžších parfémech, ale přitom si zachovává svěžest. Ani příliš zemitá, ani příliš dřevitá, ani příliš svěží. A při ceně 650,- Kč za 200 ml je na letní šplíchání ideální :)

   photo lush-men-box_04_zpsdtskpdfb.jpg

  0 0
 • 06/24/15--07:47: Olivově zelený oblek Gant

 • photo olivovy-oblek-gant_01_zpsnppojncd.jpg

   photo olivovy-oblek-gant_02_zpswargu9zw.jpg

   photo olivovy-oblek-gant_03_zpszqjw9nzb.jpg

   photo olivovy-oblek-gant_04_zpsclkeofpa.jpg

   photo olivovy-oblek-gant_05_zps6rcz3pda.jpg

  V Gantu jsem si před nějakou dobou pořídil tento oblek. Je ze lněné látky, takže je v něm v létě příjemně, protože je prodyšný, ale nevýhodou lnu (a bavlny) je to, že se krčí. Na fotkách to vypadá hrozně, ale ve skutečnosti to tak strašné není. A od té doby, co sleduji Panství Downton, kde obleky v této barvě nosí téměř neustále, jsem podobný už nějakou dobu sháněl. 

  Oblek mám z Gantu, košili na míru z Le Premier v Pánské pasáži, kravata Kavalier's, manžetové knoflíčky ze starožitnictví a polobotky Allen Edmonds.

  0 0


   photo penhaligons-blenheim-bouquet_01_zpsixjyefla.jpg

   photo penhaligons-blenheim-bouquet_02_zpsxtqqoa70.jpg

   photo penhaligons-blenheim-bouquet_03_zpsxejauxhh.jpg

   photo penhaligons-blenheim-bouquet_04_zpszcnyje6y.jpg

   photo penhaligons-blenheim-bouquet_05_zps6zmma7vt.jpg

  Penhaligon's je anglická parfumerie, kterou v roce 1870 založil William Penhaligon, a o dva roky později představil svůj první parfém Hamman bouquet, inspirovaný sousedícími tureckými lázněmi. Už tehdy se stal dvorním dodavatelem královny Viktorie a dodnes se pyšní královským patentem.

  Dlouho mě parfémy Penhaligon's lákaly, al moc se mně nechtělo objednávat si je ze zahraničí a i když jsem si objednal vzorky, stejně jsem se pořád nemohl rozhodnout který... A pak jsem je náhodou našel i u nás, na Parfemy-Elnino.cz a konečně si vybral Blenheim bouquet, jenž si  v roce 1902 nechal připravit 9. Vévoda z Marlborough, a který nese jméno podle Blenheimského paláce, jejich rodového sídla. 

  Z počátku ucítíte svěží vůni citrusů, která pozvolna přechází do dřevitých tónů okořeněných o černý pepř a pižmo. Upřednostňuji dřevitější vůně před těmi citrusovými a tady je od každého kousek. Je to klasická, elegantní vůně, která i po více než sto letech voní překrásně :)

  0 0
 • 07/06/15--00:28: Můj telefon ze zlata

 • photo asus-zenfone_01_zpseby5ivtm.jpg

   photo asus-zenfone_03_zpsot69ojyy.jpg

   photo asus-zenfone_04_zpsdilqa2xz.jpg

  Asus před nějakou dobou přivedl na trh nový telefon Asus Zenfone 2 ZE551ML 4GB/32GB. Oproti Asus Zenfone 5, který jsem měl před tímto, je o trochu větší a mnohem lepší. Přitom se dobře drží a ovládání jednou rukou je jednoduché a pohodlné. 


   photo asus-zenfone_05_zpska1e6gtf.jpg

   photo asus-zenfone_06_zpsevunt44p.jpg

  Abych pravdu řekl, technice moc nerozumím, takže u mě zvítězil design. Zadní strana je sice z plastu, ale skvěle imituje matný kov, přičemž je telefon velmi lehký. Já jsem si ze všech barev vybral zlatou.


   photo asus-zenfone_09_zps1hpj5wh7.jpg

   photo asus-zenfone_10_zpsqnbihl3m.jpg

  Telefon je opravdu velký, ale je tenký (3,9 mm) a věci, které od něj očekávám, splňuje na výbornou. Ne obrovském pět a půl palcovém displayi si pohodlně přečtete e-maily, prohlédnete novinky na facebooku a hlavně - skvěle se na něm sledují videa. Viditelnost na slunci je také skvělá.


   photo asus-zenfone_07_zpsdqbsyiyd.jpg

  Na začátku jsem odstranil spoustu předinstalovaných aplikací a telefon zvládá multitasking - práci ve více aplikací najednou, aniž by byl přetížený nebo aby vysával baterii. Při plném nasazení vydrží celý den a pokud ne (tak už tomu u těch chytrých telefonů občas bývá), má super rychlé nabíjení - 60% baterie se nabije za 40 minut.

  Asi jako většina lidí dnešní doby si rád fotím selfíčka a Asus Zenfone 2 má kromě 13 MP foťáku vzadu (s bleskem) i skvělý 5 MP foťák vepředu, který fotí dobře i za horších světelných podmínek s jednoduchým ovládáním spouště.


   photo asus-zenfone_08_zpsrv8g7ixw.jpg

  Myslím, že za tyto peníze dostanete výkonný telefon, který navíc hezky vypadá... a je zlatý! :) 

  0 0


   photo clinique-leto-2015_01_zpsieqcrbcu.jpg

   photo clinique-leto-2015_02_zpstozlxmcx.jpg

   photo clinique-leto-2015_03_zpspsl4syqp.jpg

   photo clinique-leto-2015_04_zpsdy8pyb88.jpg

  Čistící pleťový kartáček Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush mám už od prosince a nemůžu si jej vynachválit, protože pleť je díky němu viditelně čistější. K původní výměnné hlavici se zeleno-bílými štětinami před nějakou dobou přibyla i nová, modrá. Tato má velmi jemné, antibakteriální štětiny a je určena k hloubkovému čištění mastné a aknózní pleti. A protože se mně v létě mastí pleť více než v jiná roční období, začal jsem ji s příchodem léta používat.

  Stačí ráno a večer na minutu zapnout a krouživými pohyby přejíždět po obličeji a budete mít čistou a svěží pleť bez pupínků. Tmavě modré štětiny slouží k čištění t-zóny, světlejší na zbytek obličeje.

   photo clinique-leto-2015_05_zpst0nkpcwx.jpg

   photo clinique-leto-2015_06_zpsrc29mww7.jpg

  Na kartáček vždy nanesu čisticí gel z řady Anti-blemish, který zklidňuje, čistí a odmašťuje pleť, odecpává póry a zanechává ji hladkou a viditelně čistou. Pak použijte exfoliační tonikum a naneste hydratační krém; já momentálně používám řadu Clinique Turnaround.

   photo clinique-leto-2015_07_zpsoxmuw8mx.jpg

   photo clinique-leto-2015_08_zps1og4wstz.jpg

   photo clinique-leto-2015_09_zpspp9nqpye.jpg

  Další skvělou věcí, která přibyla do mé koupelny je tato zmatňující jílová pleťová maska. Naneste tenkou vrstvu na čistý a suchý obličej, nechte ji působit 10-15 minut nebo dokud nezaschne a pak důkladně opláchněte a použijte hydratační krém. Pleť krásně vyčistí, odmastí a vyhladí, ale přitom nevysušuje. Na mastnou pleť ideální! :)

   photo clinique-leto-2015_10_zpsrk1xlwk5.jpg

  O ostatních produktech z řady Anti-blemish už jsem psal v tomto článku a o tom, jaký je Anti-blemish BB-krému, se můžete dočíst tady.

  0 0


   photo DSC_2451_zpsgazo5iwh.jpg

  Léto je v plném proudu, je šílené horko a slunce pálí, takže milovníci ohavného smradu linoucího se z podpaží spolucestujících v MHD si konečně přišli na své. Já milovník léta nejsem. Legrace to byla, když mně bylo deset a jediné, o co jsem se staral bylo to, abych se neutopil v rybníce a přišel včas s umytýma rukama k babičce na večeři. Tady je ale pár věcí, které používám, abych si léto zpříjemnil, a bez kterých se teď neobejdu.

   photo DSC_2458_zpsihhxknue.jpg

  Ochrana před sluncem

  Chraňte se před sluncem - pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a krémem. Spousta denních pleťových krémů poskytuje ochranu před sluncem, ale v létě je lepší používat krém s vyšším faktorem. Sluneční brýle nosím také vlastně celoročně, ale v létě bez nich nevycházím z domu. A důležitá (a stylová) je pokrývka hlavy.


   photo DSC_2466_zpsuxlvgoov.jpg

  Tento slamák Tonak jsem si koupil už loni, ale při mojí nedávné návštěvě jejich obchodu v pasáži Koruna na rohu Václaváku a příkop jsem si všiml, že jej mají i letos. Pokud si chcete prohlédnout nabídku Tonak v e-shopu, připravte se, že možná uvidíte poněkud šílené fotografie. Jejich propagační materiály jsou diskutabilní, ale dělají krásné klobouky. Nejen slaměné, ale i klasické a elegantní plstěné a dokonce i cylindry a buřinky z králičí srsti, které na první pohled vypadají stejně dobře jako jejich předchůdci z bobrů.

   photo DSC_2463_zpsbkdwrhci.jpg

  Pokud mám většinu dne trávit venku, natřu se opalovacím krémem. Snadno s totiž opálím. Vlastně mně stačí, abych vyšel při teplých prvních paprscích v dubnu ven a okamžitě jsem hnědý jako ukáčko. Tak jsem sáhl po své oblíbené značce Clinique. Denně používám pleťový krém s SPF, ale v létě je ochrana před UV zářením ještě důležitější.

   photo DSC_2468_zpseylth3n4.jpg

  Dostatek tekutin

  Dbejte na dostatek tekutin. Neustále u sebe nosím prázdnou lahev na vodu, kterou si podle potřeby dopouštím. A to se hodí nejen v létě, ale i během celého roku nebo při cestování letadlem. Kontrolou pronesete prázdnou láhev, kterou si pak naplníte na toaletách, namísto kupování předražené letištní vody.

  Kdysi jsem byl kdysi ve Francii na letní brigádě, narazil jsem na vodu v rozprašovači a připadalo mně to vtipné, bylo horko, a tak jsem si to koupil. Moji kolegyni to náramně pobavilo - prý to kupují matky, aby tím ovlažovaly mimina v kočárcích. Můžu vám ale říct, že je tu super! Nastříkejte na obličej nebo/a vlasy podle potřeby a hned budete osvěženi!

   photo DSC_2472_zpsd5biyh2j.jpg

  Pohodlné letní boty

  Toto jsou moje nejoblíbenější boty na léto. Plátěnky TOMS jsou lehké jako pírko a pohodlné jako papuče. Stejně tak mokasíny z broušené kůže Gant, které každý rok nabízí v několika nových barvách. Další letní must-have jsou boat shoes. Tyto jsou také Gant a i když bych to do nich vzhledem k materiálu - silné kůži na první pohled neřekl, jsou velice pohodlné, vůbec v nich není horko a nosím je asi nejraději. A pak sandály. Češi milují trekové sandály, do kterých nosí tlusté, froté, bílé zaprané ponožky vytažené až do půli lýtek. Hnus. Ale jsou i hezké sandály a ti, kteří říkají, že se pro muže nebo do města nehodí, ať jdou někam. V tomto je pánská móda velice zaostalá. Výběr v české kotlině je žalostný, natož tak ve velikosti 47 nebo 48, takže sandály kupuji většinou na Asosu, mají tam velký výběr až do velikosti 48. Jo, a do uzavřených bot v létě noste neviditelné ponožky, je příjemné mít holé kotníky! ;)

   photo DSC_2481_zpswzr8wp0t.jpg

  Abych se nepotil a nesmrděl

  Mám dojem, že deodoranty a antiperspiranty mají nejúčinnější reklamu. Podle čpavého puchu v prostředcích městské hromadné dopravy a v uzavřených prostorách by jeden řekl, že lidi opravdu věří tomu, že 72-hodinová ochrana před pocením opravdu funguje, a že tak není potřeba se sprchovat. Není to pravda! Ještě jsem nenašel ten jeden antiperspirant, který by zaručeně fungoval, podle mě plní všechny svůj účel stejně. Takže v Tescu si vždycky vyberu ten v akci, který je nejméně parfémovaný. Obvykle je to Garnier, teď Nivea a Dove Men Care. O tom antiperspirantu na nohy mně řekla kamarádka, stojí pár korun a je super!

  A k tomu lehčí parfém. Travnatě-růžový Diptyque L'Ombre dans l'eau používám už roky, svěží Clean for Men Classic do největšího horka, anebo nejnovější citrusovo-dřevitý Penhaligon's Blenheim Bouquet.

   photo DSC_2489_zpsx3tt6ooq.jpg

  Svěží kosmetika

  Na začátek to chce svěží sprchu. Vlažnou vodou a s příjemným sprchovým gelem, třeba tím bylinkovo-pomerančovým od Stop the water while using me, o kterém jsem nedávno psal. 

   photo DSC_2507_zpsfeg4bboe.jpg

  Vždycky když jedu v noci taxíkem po Žitné ulici, proberu se vždy ve chvíli, kdy míjíme obchod nebo kosmetický salon, na jehož výkladu stojí nápis "Maria Galland Paris". Člověk si to zapamatuje a pak mu tu vrtá hlavou. Pak mně tu značku někdo doporučil - nabízí totiž také pánskou řadu - tak jsem se rozhodl se ji vyzkoušet.

  Tuto Ochrannou povzbuzující emulzi na pleť z řady pro muže od Maria Galland Paris mám už nějakou dobu, ale nejlépe se mně osvědčil teď, v horkých měsících. Po nanesení totiž příjemně osvěží pleť a kromě toho hezky, ale nevtíravě voní. Pravidelným používáním má pak zpomalovat stárnutí pleti, redukovat vrásky (to víte, lepší je prevence než ochrana), hydratuje a dodává pocit pružné pleti. . Kromě toho chrání pleť před škodlivými vlivy UV paprsků (SPF 15).

  K němu jsem si pořídil gel na oční kontury. Není parfemovaný, má extra rychlý zchlazující efekt, vyhlazuje pleť a redukuje otoky a tmavé kruhy kolem očí. S mými kruhy pod očima bych si jej měl mazat pod oči každou půl hodinu.

   photo DSC_2512_zpsr4aj2rhi.jpg

  Myslím, že tyto spraye byly loni strašně in - všude jsem o nich četl. Tento mně darovala kamarádka a je od Bumble and bumble. Měl jsem několik jejich šamponů a kondicionérů nebo balzámů na vlasy a byly skvělé. A takový je i tento spray. Když vylezete z bazénu nebo se osprchujete a máte mokré, rozcuchané vlasy, vypadá to uvolněně, nedbale - prostě letně. Někomu tak ty vlasy možná vydrží, ale když mě uschnou, vypadám jako Zlatoslav Lockhart. Takže mám na výběr mezi uhlazenou pomádou nebo přirozeným rozcuchem. Vlasy natuží, ale přitom jsou na omak hebké, měkké a mírně se lesknou - prostě vypadá naprosto přirozeně a chrání vlasy před vysušením. Kupuji jej v Sephoře.

   photo DSC_2513_zpsxotphhaj.jpg

  Další skvělá věc od Clinique - Even Better Essence Lotion. Můj první dojem byl "vždyť je to jako voda!" Ano, na první dojem se zdá, že je to vodička. Ale přitom dokonale hydratuje, je lehký a i v tom největším horku nemáte po nanesení pocit, že potíte ten drahý krém, kterým jste se před chvílí natřeli. Takže když je horko nesnesitelné, vynechám denní krém a natřu si na pleť jen Clinique Even Better Essence Lotion. Pleť bude hebká, hydratovaná a bude působit svěžím dojmem.

  0 0
 • 07/21/15--03:35: Krémové sako Gant


 • photo svetle-sako-gant_01_zpsknmwjfbd.jpg

   photo svetle-sako-gant_02_zpsyucg2hls.jpg

   photo svetle-sako-gant_03_zpsxu4ulg3n.jpg

   photo svetle-sako-gant_04_zpshwhzoklp.jpg

   photo svetle-sako-gant_06_zpsre5kdbgg.jpg

  Vždycky se mně líbilo, jak byly před první světovou válkou barvy pánských obleků přesně dané - černá byla formální, do práce a na večer, šedá na vycházky, zelená a hnědá na hon, a světlé barvy a kombinace bílých kalhot a modrého saka na léto. Tak jsem si na léto konečně pořídil světlé sako. Ulovil jsem je ve slevách v Gantu, a je ze směsi lnu, takže ani v tomto horku není nesnesitelné.

  Na sobě mám sako Gant, kalhoty H&M, boty Alfred Sargent, kravatu Gianfranco Ferré, kapesníček Le Premier, hodinky Emporio Armani a kožené pouzdro Coccinelle.

older | 1 | .... | 9 | 10 | (Page 11) | 12 | 13 | .... | 23 | newer